•  

Залісненість Полтавщини зросла на 13,7 тис. га за останні 15 років

1100
Залісненість Полтавщини зросла на 13,7 тис. га за останні 15 років

У Полтавській області зріс рівень росту лісових масивів завдяки, зокрема, програмі комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини на період 2016-2025 років».
Про це на щотижневій апаратній нараді в Полтавській обласній державній адміністрації відзвітувалися представники лісництв регіону. 


За їх словами, станом на 2016 рік 8,9% від загальної площі Полтавської області укриті лісами (усього 257 тисяч гектарів). У 2002 році цей показник становив 8,2%, тобто, майже за 15 років лісистість збільшилася на 0,7%. Оскільки цифра характеризує не зростання загальної кількості лісових насаджень, а збільшення покриття лісами площі області, то вона є досить вагомою, підкреслив фахівець. Так, під показником 0,7% ховається збільшення площ лісів у регіоні на 13,7 тис. га. 


– Мова йде виключно про нові ліси, – розповів інженер лісового господарства Юрій Рогожинський. – Про те, що усі вирубані ділянки були заліснені, що передбачається законодавством, ніхто навіть не говорить. Збільшення лісистості стало можливим завдяки активній роботі лісових господарств по освоєнню малопродуктивних територій. Розвиток лісового господарства проводився в рамках програми «Ліси Полтавщини до 2015 року» - вона стала практично єдиною в Україні, яка реально діяла. Взагалі, збільшення лісистості області є безпрецедентним досягненням не тільки для України, але й для багатьох інших країн». 


За словами фахівця, Програма передбачала збільшення лісистості на цілих 20 тисяч гектарів, але здійснити замислене не вдалося через ряд об’єктивних причин. Зокрема, з огляду на дефіцит вільних земель та недостатнє фінансування з боку держави. Надавати земельні ділянки в користування лісівникам особливо не поспішають, адже це інвестиція в досить далеке майбутнє. Більшість земель задіяні під сільськогосподарські цілі. 


– Загальна площа області становить 2,87 мільйонів гектар,–розповідає Юрій Рогожинський. – На Полтавщині досить високий відсоток розораності – 61,7% при середньоукраїнському показнику 56%. Багато орних земель знаходиться на схилах, що призводить до поступового зменшення вмісту гумусу в ґрунтах. Також землі атакує водна та вітрова ерозія.
Він додав, що покращити ситуацію може збільшення лісистості регіону, адже для насадження лісових культур використовуються перш за все малопродуктивні та деградовані землі.
Щоправда, державної програми для підтримки цієї стратегії нині немає, саме тому регіональна цільова програма комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини на період 2016-2025 років» вже передбачає скромніші темпи заліснення.

Коментарі