•  

Затягується аудит, від вердикту якого залежатиме – на скільки справедливими будуть затрати полтавців на комуналку

990
Затягується аудит, від вердикту якого залежатиме – на скільки справедливими будуть затрати полтавців на комуналку

Затримався початок перевірки «Полтаватеплоенерго» і «-водоканалу», на предмет обґрунтованості нових, в рази збільшених тарифів, які комунальники виставлять полтавцям вже за цей місяць.

Контактна група громадськості, влади і комунальників по новим тарифам була створена після хвилі протестів. Сторони домовились з’ясувати з чого ж складається ціна – досі, ані комунальники, ані чиновники не можуть переконливо, з цифрами, роз’яснити цю загадку.

Спільно направлені аудитори після перевірки мають сказати, на скільки відповідають виставлені підприємствами рахунки їхнім реальним затратам, і чи не перекладають вони на споживачів втрати тепла і води через своє недбальство і невчасні ремонти своїх мереж.

За стіл переговорів комунальників і чиновників громада усадила ще місяць тому –– мітинги тоді розійшлись, але добитися реального зрушення досі не виходить. Наразі не визначеним лишається навіть аудитор – хоча підвищені і, виходить, досі необґрунтовані тарифи мають вступити в силу вже з сьогоднішнього дня.

На останньому засіданні, яке пройшло в переддень подорожання на робочій зустрічі з’ясувалося, що не був визначений персональний склад робочої групи. Не було визначено і яким чином відбиратимемо виконавців замовлення на аудит – тендерною закупівлею послуги чи на конкурсі. Також не професійно було підготовлене оголошення щодо відбору фахівців для проведення аудиту комунальних підприємств «Полтаватеплоенерго» та «Полтававодоканалу».

«Ми хотіли розібратися в діяльності зазначених підприємств, в ефективності їхньої роботи, а також розібратися із їхнім тарифоутворенням. Але у підсумку все одно все вийшло так, як хотіло керівництво Департаменту ЖКГ ОДА», – прокоментував представник інтересів громади на контактній групі.

Коментарі