•  

«Зі зброєю і пензлем». У Галереї мистецтв представили роботи полтавських художників-фронтовиків

660

Виставка «Зі зброєю і пензлем» присвячена 70-річчю Перемоги над фашизмом і нацизмом у Європі. Вона створена на основі фондової збірки Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка. Ця виставка презентує творчість полтавських митців, які зі зброєю в руках виборювали таку жадану перемогу.

До війни долі цих художників складалися по-різному: хтось уже встиг проявити свій художній дар, а хтось робив лише перші самостійні кроки, та об’єднує їх те, що всі вони мріяли про життя в мистецтві. Після завершення Другої світової війни, повернувшись на рідну землю, кожен із них втілить у живописі, графіці й скульптурі свої заповітні мрії.

Представлені на експозиції твори мистецтва виконані у післявоєнний період. Вони яскраво демонструють притаманне фронтовикам невідступне відчуття тонкого балансу між миром та війною. Тому, милуючись квітучими садами й чистим небом над головою, відтворюючи на полотнах мальовничі краєвиди Полтавщини, мирні будні й портрети сучасників, митці раз у раз поверталися до споминів про війну. Образно-пластичні та живописні пошуки полтавських художників-фронтовиків об’єднані метою показу важливості збереження такою дорогою ціною завойованого миру. У цьому і є їх велич, сила та дороговказ нащадкам.

На представленій виставі експонуються роботи таких художників-фронтовиків як Павло Горбенко, Павло Горобець, Станіслав Ремчуков, Володимир Гнипа, Григорій Ступенко, Володимир Павлюченко, Андрій Сербутовський, Корній Посполітак.

Усіх полтавців та гостей міста працівники Галереї мистецтв запрошують відвідати виставку наших рідних митців.

Коментарі