У рамках державних закупівель на ОХМАТДИТ надійшли ліки з коротким строком придатності для лікування онкохворих дітей. На сьогоднішній день медикаменти на загальну суму близько 10 000 000 грн є непридатними для використання. Про це у коментарі «УНН» розповіла завідувач Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку Національної дитячої спеціалізованої лікарні (НДСЛ) ОХМАТДИТ Світлана Донська.
За її словами у карантині на складі в лікарні ОХМАТДИТ зберігається медикаментів для лікування онкохворих дітей на суму понад 1 000 000 грн. Крім того, з лікарні вже забрали ліки на суму 8 600 000 грн, які були поставлені і у яких був короткий термін придатності і через це не могли бути використані за призначенням.
– На велику суму у нас на жаль згоріли медикаменти. Те, що у нас зараз у карантинній зоні на складі лікарні - це на понад 1 000 000. Але у нас «Укрвакцина», за дорученням МОЗ України, забрала ліків більше ніж на 8 600 000 млн. Це було доручення МОЗ і ми передали їх з балансу на баланс. Це з серії баба з возу – кобилі легше, але куди дінуть ці медикаменти, – зазначила Донська.
Вона пояснила, що поставлені ліки, які передані «Укрвакцині», також були з коротким терміном придатності і строк їх використання сплив наприкінці червня.
У медичному закладі пройшла перевірка прокуратури. За словами керівника Центру дитячої онкогематології, правоохоронцям була надана вся необхідна інформація: копії усіх документів щодо ліків, копії листів Міністерства охорони здоров’я та всі необхідні роз’яснення.
Всю інформацію, за словами керівника дитячого онкологічного центру, отримали контролюючі органи. І Рахункова палата, яка проводила аудит використання коштів, виділених на дитячу онкологію, також зацікавилась ситуацією з держзакупівлями ліків.
Нагадаємо, медична спільнота неодноразово порушувала питання щодо державних закупівель ліків через «Crown Agents». Зокрема, йдеться про препарати, закуплені за кошти 2015 року, а поставлені у лікарні аж у листопаді 2016 року. У цих ліків на момент поставки їх до медичних установ спливав або навіть закінчився термін придатності. Якщо говорити про дитячу онкологію, то, за інформацією лікарів, йдеться про препарати на суму щонайменше 2 000 000 грн, термін придатності яких сплив до кінця червня місяця. І ця сума постійно зростає зі спливанням строків придатності медикаментів.
Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що з кінця минулого року ведеться розслідування порушень у рамках проведення державних закупівель. Йдеться про придбання протермінованих ліків і ліків з коротким терміном придатності, а також про завищення тарифів на перевезення медикаментів.
Відділ моніторингу