Created with Sketch.

15 травня Польща отримає перші установки HIMARS

14.05.2023, 13:45
Американська установка M142 HIMARS

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив, що країна отримає свої перші установки HIMARS у понеділок.

Про це Блащак сказав у неділю під час виступу на конференції партії влади "Право і справедливість", повідомляє Business Insider.

Блащак сказав, що протиракетна система Patriot, яку придбала польська армія, вже перебуває в Польщі, а завтра до країни прибудуть перші американські пускові установки HIMARS.

"Масштаб замовлень для польської армії є найбільшим за всю історію. У 2018 році ми підписали контракт на систему протиповітряної оборони Patriot, і вони вже у нас. Завтра до Польщі прибудуть перші пускові установки HIMARS", – сказав міністр.

"У 2020 році ми замовили найсучасніші літаки F-35, і вони прибудуть наступного року. У 2021 році ми замовили 250 важких танків Abrams у найсучаснішій версії, яка ще не була доступна ніде за межами США. Ми будуємо сухопутні війська за зразком армії США, яка є найсильнішою у світі", – додав Блащак.

Маріуш Блащак зауважив, що протягом двох років Польща матиме найсильнішу сухопутну армію в Європі.

"Ми зміцнюємо польську армію, намагаємося зробити її настільки сильною, щоб вона стримувала агресора, щоб він не наважився напасти на нашу батьківщину. Це політика оборони і стримування", – констатував глава Міноборони Польщі.

Раніше Блащак заявляв, що Польща створює найсильніші сухопутні війська серед країн НАТО в Європі.

В інтерв’ю тижневику "Sieci" Блащак пояснив причини закупівлі Польщею нової зброї.

Маріуш Блащак заявив, що польське військо повинно бути настільки численним і настільки сильним, щоб саме його існування відлякало потенційного агресора.

"Військо Польське повинно бути настільки численним і таким сильним, щоб саме його існування відлякало агресора. Кремлівські володарі не будуть бити по сильних. Коли бачать слабкість, вони атакують. Як за артилерією, так і за бронетехнікою сильнішої країни в Європі зрештою не буде. Серед європейських країн НАТО у нас будуть найсильніші сухопутні війська. Ми знаходимося на лінії фронту, у нас є кордон з росією і на півночі, і фактично, у військовому плані, з боку білорусі", - сказав Блащак.

Віцепрем’єр-міністр, міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак підписав у липні 2022 року угоди щодо постачання південнокорейської зброї для польської армії.

Йдеться про легкі винищувачі FA-50, танки К2 і самохідні гаубиці К9.

Замовлення на танки К2 розділили на два етапи.

На першому етапі Польща закупить 180 танків - поставки почнуться цього року.

На другому - понад 800 танків стандарту K2PL і запуск виробництва в Польщі у 2026 році. Танки, поставлені на першому етапі, також будуть доведені до стандарту K2PL.

Постачання самохідних гаубиць К9 також розбили на етапи.

Перший етап передбачає придбання 48 гаубиць, частина з яких цього року буде доставлена ​​до Польщі, щоб заповнити дефіцит обладнання, переданого Україні.

У 2024 році мають початися поставки понад 600 гаубиць, а вже з 2026 року гармати будуть вироблятися в Польщі.

K9 з самого початку буде оснащений польськими системами зв'язку, вони також будуть підключені до інтегрованої системи бойового управління Topaz.

Країна також закупить у Південній Кореї 48 легких винищувачів FA-50, перші 12 з яких повинні бути поставлені до Польщі в середині 2023 року.

Винищувачі буде сконфігурований відповідно до вимог ВПС Польщі та оснащений системою розпізнавання НАТО "свій-чужий" (IFF NATO).

За словами речника Агентства озброєнь підполковника Кшиштофа Платека, вибір цього літака обумовлений "перш за все його доступністю та тим, що він може швидко замінити застарілу пострадянську техніку - Су-22 і МіГ-29", а в остаточній конфігурації з керованими ракетами і новою РЛС доповнить винищувачі F-16.

Видання також повідомляє, що FA-50 - багатоцільовий літак, який може використовуватися для підвищення кваліфікації та як бойова машина, озброєний керованими та некерованими бомбами, ракетами "повітря-повітря" та гарматою.

FA-50

Він був розроблений Korea Aerospace Industries у співпраці з Lockheed Martin - виробником F-16 і F-35.

K2 Black Panther - це основний бойовий танк виробництва Huyndai Rotem, який перебуває на озброєнні корейської армії з 2014 року.

K2 Black Panther

Озброєний 120-мм гладкоствольною гарматою з автоматичним заряджанням і 12,7-мм кулеметом, оснащений системами самооборони, здатними, серед іншого, знищити або "осліпити" випущені в нього снаряди. Екіпаж складається з трьох осіб. Танк оснащений дизельним двигуном, він може долати водні перешкоди заввишки до 4,1 м, важить 55 тонн.

Самохідна гаубиця K9 Thunder виробництва Hanhwa Defense озброєна 155-мм гарматою з дальністю стрільби 40 км.

САУ K9 Thunder

З цієї машини походить шасі польської гаубиці Krab виробництва Huta Stanowa Wola.

Читайте також
Як Німеччина готується до війни
Війна
Чому наші рубежі оборони стають прохідними дворами?
Опінії
Верховний суд США підтримав заборону TikTok із 19 січня
Політика
Мер Нарви проти закриття естонсько-російського кордону
Світ
Новобранці ГУР склали присягу біля Аскольдової могили
Війна
Становлення та розвиток української контррозвідки
Політика