Created with Sketch.

2 травня 2014 року одесити захищалися від російських диверсантів

05.05.2023, 14:05
4 травня в Одесі осійський прапор був розтягнутий на бічній частині Будинку профспілок.

Поліція самоусунулася від виконання своїх обов'язків, бо її керівництво виявилось агентами ФСБ.

2 травня російські пропагандисти, які причетні до вбивства в Україні десятків тисяч мирних людей, цілий день розповідали про "40 мирних активістів", убитих цього дня в Одесі 9 років тому.

На відео кадри з одеського Будинку профспілок 2 травня 2014 року.

Прихильники росії стріляють із вікон у прихильників України.
Дев'ять років російська пропаганда називає цих людей "мирними активістами", яких "спалили нізащо".

Жоден російський телеканал ці кадри ніколи не показував. Адже якщо їх показати, стане очевидно, що 2 травня в Одесі йшли повноцінні вуличні бої. Прихильники рф прийшли зі зброєю, щоб вбивати людей, і отримали те, що хотіли.

4 травня в Одесі осійський прапор був розтягнутий на бічній частині Будинку профспілок.

У той день при спробі вивезення 67 затриманих учасників подій 2 травня до Приморського районного суду, відбувся штурм будівлі управління МВС України в Одеській області натовпом проросійських активістів.

Проросійські активісти вимагали випустити затриманих, відкрили стрільбу, під час якої було поранено одного із журналістів.

До мітингарів вийшов начальник Одеської міліції Дмитро Фучеджі, який із посиланням на прокурора області прийняв рішення відпустити затриманих.

Визволених "активістів" натовп зустрів криками «Герои!», «Молодцы!».

Цьогоріч Одеський суд оголосив вирок колишньому міліціонеру, який фігурував у масових заворушеннях 2 травня 2014 року.

Про це 18 квітня повідомив очільник ГО "Зелений лист" Владислав Балінський.

"Фучеджи звинувачували в організації масових заворушень, зловживанні службовим становищем, що призвело до трагічних наслідків; в пособництві в захопленні будівель держорганів та втручанні в діяльність інших працівників правоохоронних органів та судили за його відсутності. Нагадаю, що 4 травня Фучеджи втік з лікарні у "ПМР", а потім роздавав інтерв’ю рос пропагандистам та виступав в ООН по відео зв’язку. Вирок оголосив суддя Коваленко В.М.", — зазначив Владислав Балінський.

2 травня 2014 року Дмитро Фучеджі керував представниками громадського руху "Антимайдан", які у центральній частині міста, біля російського академічного театру на вулиці Грецькій, влаштували масові заворушення, вчиняли насильство, погроми та знищували майно. Внаслідок цього вогнепальні поранення отримали вісім людей, шестеро з них загинули.

4 травня 2014 року через бездіяльність Дмитра Фучеджі, якого після безладів в місті призначили виконувачем обов’язків начальника ГУМВС України в Одеській області, "антимайданівці" захопили будівлю управління міліції та звільнили 63 своїх прибічників.

При цьому, за даними слідства, Фучеджі віддав усний наказ відкрити камери ІТТ Одеського міського управління та звільнити затриманих.

З травня 2014 року колишній заступник перебуває у розшуку, оскільки покинув територію України через декілька днів після цих подій.

Читайте також
Музей імперця Булгакова спекулює на пам'яті Ірини Фаріон
Позиція
Як працювала проросійська пропаганда в серіалі Зеленського «Скоти»
Політика
Шарій для качків
Політика
Режим «КТО» як еволюція кремлівської «СВО»
Опінії
Для «російської опозиції» України не існує. Вже час це усвідомити
Опінії
Пересування ліжок ще не врятувало жодний бордель від кризи
Опінії