Гарантовані державою 40 тисяч гривень на народження дитини, хто не знає, не виплачують усі одразу. Перша виплата (близько 10 тисяч гривень) нараховується відразу, а решта суми рівномірно розподіляється на 3 роки - щомісяця по 860 гривень. От і рахуйте, як жити молодій сім’ї. Навіть ті перші 10 тисяч - нині копійки. Адже одним махом потрібно купити усе: дитяча коляска від 4-5 тисяч гривень (і це українського виробника, а імпортні уже ідуть від 8-9 тисяч і до поки у вас вистачить коштів), ліжечко – найдешевше півтори тисячі, а то 3-5-7 тисяч, а далі – пелюшки, костюми , комбінезони, підгузники, і що найстрашніше для будь-котрої мами – ліки. І це лише в перший місяць життя малюка. А що таке 860 гривень у місяць надалі?
Вперше виплати на дітей збільшили вдвічі до 25 тисяч гривень у 2011 році (для прикладу візьмемо лише на першу дитину, бо на другу і третю сума збільшувалася). Курс долара тоді був у районі 8 гривень. Тож не важко підрахувати, що на дитину в середньому виплачували трохи більше 3 тисяч доларів. У 2014 році у парламенті вирішили вже не залежно від кількості дітей на кожну давати по 41 тисячі. Курс долара тоді дещо зріс - до 12-13 гривень, але в перерахунку сума все ж сягала за 3 тисячі доларів. Відтоді дитячі виплати в українському еквіваленті не змінилися, а от американська валюта злетіла до 27-28 гривень. Тож тепер мамочки ледь отримують півтори тисячі доларів. І це на три роки!!! От і живіть як хочете, виховуйте здорове покоління! Забезпечуйте дітей повноцінним харчуванням із вітамінами. Адже імунітет дитини закладається і в утробі матері, і в перші роки життя.
Цікаво чи хоча б один депутат, зміг би сам на таку суму прожити? І я не говорю про три роки? Мабуть, і місяця не протягнув би. Адже про свої заробітні плати вони не забувають. Пригадайте, коли у 2015 році депутати позбулися премій і надбавок, то навіть на трохи більшу ніж середньостатистичну зарплату по Україні вони змогли просидіти не більше півроку – і знову повернули собі всі привілеї. А ти молода мамочко – кріпись, адже тобі потрібно «поставити на ноги» дитину. І як показують реалії життя – самотужки.
Олеся Вакуліна