Created with Sketch.

55 років тому з'явилися перші КрАЗи!

12.04.2014, 08:11

Саме у ці дні 1959 року з конвеєра Кременчуцького автомобільного заводу зійшли перші самоскиди КрАЗ- 222 «Дніпро». Ці невибагливі і прості в обслуговуванні автомобілі стали просто «робочою конячкою» епохи великих звершень, тією опорою, на якій , в основному, трималася економіка СРСР. За ними назавжди закріпилося право називатися першими серійними українськими вантажівками. Саме з них у світовому автомобілебудуванні почалася історія нової марки « КрАЗ ».

 

«Питання про те, які саме машини повинен випускати наш завод хвилює багатьох з нас. Перед тобою, товаришу читач, фотографія , на якій зображений автомобіль ЯАЗ - 222. Рішення почати саме з нього ». Такий підпис під фото автомобіля ЯАЗ - 222 з'явилася 31 липня 1958 в заводській багатотиражці « Комбайнобудівник ». Вгорі великими буквами заголовок: « Продукція недалекого майбутнього», внизу - основні технічні характеристики. Мало хто в Кременчуці , та й на заводі , бачив вантажівку ЯАЗ , виготовлення якої належало освоїти. Проте , за рекордно короткі терміни - чотири місяці, вводиться в експлуатацію головний складальний конвеєр і до кінця року вдається зібрати 364 самоскиди КрАЗ- 222. Всі вони прямо з конвеєра йдуть на заводи, будови та в кар'єри.

Вже у вересні 1960 -го завод виробляє перші автомобілі з рамами, роздатковими коробками і мостами власного виробництва. Темпи випуску наростають, і в цьому ж році виготовлений 10-тисячний автомобіль , яким став самоскид КрАЗ- 222 «Дніпро».

КрАЗ- 222 випускався заводом аж до липня 1964 року. Всього самоскидів КрАЗ 222 -й моделі було випущено на Кременчуцькому автозаводі 11641 штук. На конвеєрі його змінили відразу два самоскиди: модернізований КрАЗ- 222Б і КрАЗ- 256 . Ось уже півстоліття , як ця модель знята з виробництва.

Сьогодні цей самоскид побачиш хіба що в кінохроніці і на фото. А от серед експонатів музею техніки КрАЗ автопервісток КрАЗ- 222 «Дніпро » займає почесне місце старійшини. У 2006 році він був відреставрований в експериментальному цеху автозаводу. Розбитий і розукомплектований , самоскид був знайдений в одному з автогосподарств України . Цілий ряд оригінальних вузлів шукали на складах різних підприємств і автогосподарств країни. Деякі деталі , які знайти не вдалося , були виготовлені працівниками експериментального цеху заводу в точній відповідності з кресленнями та з використанням технології того часу.

 

 

Читайте також
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава
Пам'ятною дошкою у Кобеляках вшанували захисника України Юрія Няйка
Полтава
У Миргородському районі затримали порушника нерестової заборони
Полтава