Created with Sketch.

Аграрії: Кредити за програмою 5-7-9% недоступні для фермерів

07.08.2020, 17:42

Фермерам нереально взяти кредит за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%», оскільки банки вимагають у заставу майно.

Про це розповів керівник одного з  органічних фермерських господарств Київщини  під час ХХV форуму «Органічна Україна 2020. Київ», - повідомляє AgroPortal

«Кредити за програмою 5-7-9%, на які нібито теж можуть розраховувати фермери, насправді не працюють. Коли ми в цьому році хотіли отримати підтримку за цією програмою на будівництво теплиці, отримали відмову від банку, оскільки вони надають кошти тільки на те, що можуть у разі чого продати — техніка чи устаткування.

У нашому випадку з будівництвом теплиці потрібно було оформляти в заставу квартиру або машину. Але фермери, як правило, весь отриманий прибуток вкладають в розвиток і розширення. Тому нам потрібні такі програми кредитування, якби вони правило діяли, але отримати такий кредит практично неможливо », - зазначає фермер.

Також він розповів, що вони мали негативний досвід щодо розвитку зеленого туризму. За його словами , ще три роки тому були напрацювання та обговорення розвитку даного напрямку з Департаментом розвитку АПК Київської області, але далі слів справа не зрушила.

«Ми знаходимося в 50 км від Києва під Борисполем. Люди можуть приїжджати на ягідник, збирати ягоди або овочі. Якби була зацікавленість з боку місцевої влади, ми б поставили будиночки апітерапії, облагородили ставок і розвивали зелений туризм, адже охочих виїхати з міста і відпочити на природі, думаю, було б достатньо », - переконаний співрозмовник.

Також він зазначив, що на Київщині на відміну від інших областей відсутній регіональна програма підтримки для виробників органічної продукції. Розповідає, що, наприклад, в Полтавській області діє обласна програма підтримки "органіків", і це їм дало можливість придбати обладнання та розширити виробництво.

«Ми втомилися від державних програм, які пишуться тільки на папері, а фактично на 90% не виконуються», - зазначає аграрій.

Читайте також
Турки, китайці та індонезійці — лідери в імпорті зерна з України
Економіка
МінАПК виявило дефіцит м'яса і молока в Україні
Економіка
Українські сільгоспвиробники втратили надію на перемогу
Економіка
Вітчизняне свинарство на межі кризи — фермери
Економіка
Зростання цін на овочі та фрукти шокувало українців
Економіка
Українська продукція рятує європейців від споживчої інфляції
Економіка