Таганський районний суд Москви помістив під домашній арешт директора Бібліотеки української літератури Наталію Шаріну до 27 грудня.
Таким чином суд задовольнив клопотання російських слідчих. Ті переконували, що пані Шаріна може переховуватися від слідства чи чинити тиск на свідків, якщо залишити її на свободі.
Захист наполягав на підписці про невиїзд. Адвокат Іван Павлов заявив, що планує подавати апеляцію на рішення суду.
При цьому, як заявив адвокат, слідство досі офіційно не висунуло жінці обвинувачень. "Формально вона в статусі обвинуваченої, але в чому її обвинувачують, не знає. Ми вважаємо, що порушується процедура притягнення до кримінальної відповідальності", - сказав пан Павлов.
Слідчий комітет РФ у середу провів обшуки в бібліотеці і затримав її директора за підозрою в поширенні екстремістських видань. У СКР кажуть, що йдеться про книжки Дмитра Корчинського, які в Росії "визнані екстремістськими матеріалами і заборонені до використання".
Проти Наталії Шаріної завели справу за 282 статтею кримінального кодексу РФ - "розпалювання ненависті або ворожнечі".
За версією російських слідчих, у 2011-2015 роках директор бібліотеки поширювала серед відвідувачів ці видання.
Наталія Шаріна на суді заявила, що не визнає своєї провини.
Пані Шаріна також зазначила, що "13 книжок підкинули до бібліотеки" під час обшуку. Раніше працівники книгозбірні розповіли, що вилучені книжки не мали позначок бібліотеки.
Мінкульт України напередодні закликав негайного відпустити директора української бібліотеки.
Як йдеться у заяві міністерства, затримання пані Шаріної є "новим витком репресій проти людей, пов’язаних із українською мовою і культурою" і "зухвалим актом Кремля, спрямованим на залякування української національної меншини".
У відомстві ініціюють звернення з цього приводу до ОБСЄ.
МЗС заявило "рішучий протест" через обшуки в приміщенні бібліотеки української літератури в Москві.
"Ці грубі і невмотивовані дії російської влади вкотре підтверджують агресивну політику РФ проти України", - йдеться у заяві МЗС.
Київ "закликає російську владу припинити тиск на роботу бібліотеки" і "покласти край цілеспрямованій політиці зі знищення всього українського".
МЗС відзначає, що подібні обшуки проходили у бібліотеці в грудні 2010 року та в січні 2011 року.
Останній Бастіон