Це вже друге відпрацювання на "кримському" напрямку за останні кілька тижнів
На одному з полігонів бойової підготовки в Херсонській області відбулися практичні заходи перевірки бойової готовності передових авіаційних навідників, екіпажів вертольотів армійської авіації та мобільних резервів Десантно-штурмових військ.
Про це вранці в середу, 25 листопада, повідомили в пресцентрі Командування Об’єднаних сил ЗСУ.
За словами командувача, для військовослужбовців, які несуть службу на південному напрямку, такі навчання стали не лише хорошою перевіркою, а й можливістю вдосконалити злагодженість екіпажів вертольотів та взаємодію з іншими підрозділами родів військ.
Вертолітники відпрацювали вправи зі стрільби у польоті на малих висотах по знищенню наземних цілей умовного противника.
За підсумками навчань Наєв наголосив, що діями підлеглих задоволений.
Раніше повідомлялося, що на Херсонщині в угрупуванні військ, яке утримує позиції на південному напрямку, за наказом командувача об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенанта Сергія Наєва провели перевірку артилерійських протитанкових підрозділів з виконання завдань за призначенням.
Про це в п’ятницю, 20 листопада, інформувала пресслужба Командування об’єднаних сил ЗС України.
Воїни-протитанкісти демонстрували на Херсонщині практичні навички розгортання розрахунків до виконання стрільби, які вони вдосконалюють під час щоденних тренувань і навчань.
“Під час перевірки, підрозділ здійснював вихід на рубіж відкриття вогню, облаштування позицій, проведення артилерійської розвідки, наведення гармат за цілевказівками корегувальників, а також дії за ввідними з переходу на різні режими ведення вогню”, – повідомив Наєв.
За його словами, наразі враховувалася не лише злагодженість дій підрозділу, а й послідовність виконання нормативів.
Особливістю цього заходу виявився той факт, що артилерійський протитанковий підрозділ очолює військовослужбовець-жінка, молодша лейтенантка Каріна Н.
“Її правильні та своєчасні команди дозволяли підлеглим діяти впевнено. А це, в умовах дефіциту часу, завжди вирішує успіх операції”, — зазначив командувач.
Він також додав, що завдяки впровадженню принципів гендерної рівності у секторі безпеки та оборони, ставлення до обіймання командних посад жінками дещо змінилося: як у Збройних силах України, так і в суспільстві вже сприймають той факт, що жінки не тільки можуть проходити військову службу, а й бути командирами підрозділів.
Слова командувача підтвердили й результати перевірки. Завдяки сумлінності й ініціативі командира всі завдання підрозділом були виконані успішно.