Created with Sketch.

Австрія до 2027 року зафіксує в стратегії безпеки відмову від газу рф

05 серпня, 10:03

В уряді Австрії дійшли згоди щодо фіксації в новій Стратегії безпеки поетапної відмови від російського природного газу до 2027 року.

Про це повідомляє австрійська газета Kurrier.

«Згідно з планами Єврокомісії, повна відмова від газу можлива задовго до 2030 року завдяки скороченню споживання газу, диверсифікації джерел постачання та розширенню внутрішньої відновлюваної енергетики за конкурентними цінами. Президентка Європейської комісії заявила про мету поетапної відмови від постачання російського природного газу в Європі до 2027 року. Австрія також віддана цим цілям», - цитує видання погоджений текст нової Стратегії безпеки.

Згідно з документом, поетапна відмова від російського газу «має відбуватися в рамках загальної стратегії трансформації енергетичної системи, яка однаковою мірою враховує декарбонізацію, безпеку постачання та доступність для домогосподарств, торгівлі та промисловості».

Зазначається, що поетапна відмова від російського газу була ключовою вимогою партії «Зелені» і останнім нерозв’язаним питанням у переговорах з Австрійською народною партією щодо нової Стратегії безпеки. Завершити роботу над текстом нового документа партнери по урядовій коаліції планували ще до кінця 2023 року.

Згідно з Kurrier, тепер федеральна канцелярія має фіналізувати нову стратегію з тим, щоб її можна було представити «найближчими тижнями».

Як повідомляв «Укрінформ», чинна версія Стратегії безпеки Австрії, яка є основоположним документом країни у сфері нацбезпеки та зовнішньої політики, розглядає російську федерацію як «важливого» партнера.

Після повномасштабного вторгнення рф в Україну федеральний уряд розпочав роботу над зміною ухваленої ще у 2013 році стратегії, однак новий текст досі не погоджено партнерами по коаліції. За повідомленнями австрійських ЗМІ, причиною цієї суперечки між коаліційними партнерами є питання незалежності від російського газу. Формулювання «Зелених» про те, що залежність від російського трубопровідного газу становить безпекову загрозу для Австрії, не підтримується Австрійською народною партією.

Як повідомлялося, в інтерв’ю «Укрінформу» глава МЗС Австрії Александер Шалленберг заявив, що нова Стратегія безпеки Австрії, зовнішньополітичний та безпековий блок якої погоджено партнерами по коаліції, визначає росію як найбільший виклик для європейського континенту у сфері безпеки.


Як повідомляють російські засоби масової дезінформації, за перші 6 місяців 2024 року збитки «Газпрому» перевищили 5,5 мільярдів доларів.

Це вдвічі більше ніж в аналогічний період 2023 року.

Відповідно до звітів компанії, саме минулий рік став першим збитковим за останні більш як 20 років. У 2023 році прибутки "Газпрому" впали на понад 30%. Це призвело до того, що у річному вимірі газовий гігант втратив 6,9 мільярда доларів.

Як змінилась ситуація за перше півріччя 2024 року:


 

Варто зауважити, що «Газпром» сплачує значні податки.

У 2023 році ця компанія сплатила у бюджет росії 2,5 трильйона рублів (відповідно до теперішнього курсу це орієнтовно 28 мільярдів доларів).

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що У Полтавській області почала активно проводити пошук газу цікава компанія — ТОВ «Бурова компанія «Горизонти».

Однак цікавішим за факт цього «симбіозу» правоохоронців і бізнесу є те, що під вивіскою української газової ТОВки на полтавські родовища, схоже, заходить… російський «Газпром». Ба більше, опорою йому, здається, стали представники української влади — родина відомих в Західній Україні бізнесменів Козицьких. Один з її представників — Максим Козицький — з 2020 року очолює Львівську обласну адміністрацію.

Читайте також
Де санкції проти Росатому?
Опінії
Нафта подорожчала після дозволу США бити по рф ракетами ATACMS
Політика
Трамп уникає перевірок ФБР для кандидатів на ключові посади
Політика
Ідіотократія Трампа: ми з вами вже бачили приклад зламаної системи
Опінії
Шольц вперше за два роки провів переговори з путіним
Політика
Сіоніст-хрестоносець стане очільником Пентагону
Політика