Термін тримання під вартою сплив. Адвокати Червінського не знають, де нині їх підзахисний
Засідання у справі Романа Червінського у Кіровоградському районному суді, що у Кропивницькому, тривали з 12 до 19 квітня. До цього судові засідання у справі майже рік тривали у Києві.
СБУ звинувачує його у самовільній проваленій операції з вербування російського пілота, що призвело до обстрілу аеродрому "Канатове" в Кіровоградській області та знищені українських літаків.
Суд мав ухвалити рішення щодо запобіжного заходу Червінському. Термін нинішнього – тримання під вартою – сплив о 23:59 19 квітня.
Про це Суспільному розповіла одна з адвокатів Романа Червінського Людмила Куса.
З її слів, 19 квітня о 21:00 помічниця судді повідомила, що судді перебувають у нарадчій кімнаті. Це, сказала, все, що їм відомо.
«Що відбувалось в суді кіровоградському, мені досі незрозуміло. Що судді робили за закритими дверима, мені не зрозуміло. Помічник судді сказала, що в нарадчій, але з якого питання, вона не знає. Ухвалу суду вона нам видати не може, хіба що видасть її в понеділок. Який незаконний документ видала незаконна трійка у кіровоградському суді, мені поки невідомо. Можливо, це якась ухвала, якою йому незаконно продовжили строк тримання під вартою. Я зафіксувала відповідне звернення до поліції Кіровоградської області, що мого клієнта фактично викрали й повезли у невідомому напрямку. Таке саме звернення мої колеги зафіксували за номером 102 до поліції Києва».
У квітні 2023 СБУ повідомила про підозру Червінському у справі про обстріл окупантами аеродрому «Канатове» на Кіровоградщині. Його затримали на Тернопільщині.
Генерал-майор Віктор Ганущак, у підпорядкуванні якого перебувала військова частина, в яку був зарахований на посаду заступника командира полковник Червінський, розповів в інтерв'ю, що операцію на аеродромі «Канатове» було погоджено з вищим керівництвом ЗСУ. Проте суд відмовився заслухати Ганущака та не приймав докази на користь Червінського.
Роман Червінський був одним із розвідників, які у 2020 організовували операцію із затримання російських найманців з ПВК «Вагнер», виманюючи їх у Білорусь. Там найманці мали б сісти на літак, який згодом українські спецслужби аварійно посадили б в Україні.
Проте операція зірвалася. 24 червня 2021 президент Зеленський підтвердив підготовку спецоперації щодо «вагнерівців». Також Зеленський заявив, що спецоперація щодо «вагнерівців» — ідея інших країн і Україну максимально втягували в це питання.
У грудні 2021 року розвідники ГУР МО Червінський та Семенюк розповіли про зраду операції. За словами Червінського, кілька людей з Офісу Президента могли «злити» інформацію щодо операції із затримання «вагнерівців». Також він розповів, що Офіс Президента погрожував ексрозвідникам кримінальними провадженнями.
28 грудня 2023 року полковнику Роману Червінському повідомлено про підозру в спробі заволодіти 100 тисячами доларів США, видаючи себе за посадовця Державної фіскальної служби.