Created with Sketch.

Біль мовчанки не знає

12.06.2022, 11:45

Не лукавив би, свободолюбивий ти наш. Не на часі.

Згнітивши серце, приймаємо й на свою адресу справедливі, чого там, докори щодо сумнівної позиції «перечекати-перетерпіти» рашистську напасть, а вже з перемогою постати на увесь зріст громадянином − українським, принциповим, непідвладним ні спокусам, ні приписам, ні неприродному алегро на роялі. 

Та радикальне – як Олег Валерійович Ляшко (не забуваймо балакучих партійних героїв!) єство рветься назвати речі своїми іменами. Ми йому: «Мовчи! Ми нині єдині як телевізійний простір!», а воно дзинчить, усе із себе патріотичне, кепкує, мовляв, за слова більше людей кається, ніж за мовчанку.

Бачите, з огляду на невизначеність часу очікування, можна позбутися ознак власне й самого громадянства. Отак тримаєш себе в руках, тримаєш, пристаєш на монолітну буцімто єдність, овва – а від тебе лише об'єкт соціальної опіки й зостався. Зотліло на тлін твоє українство. Знову бредеш вздовж рубікону. 

Бо війна, як мало що інше, ділить усе на світі навпіл: тут  ̶  ми, а отам – ворог; це – біле, а оце – чорне; це – Джонсон, а оце – чи то Макрон, чи то Шольц; це – зерна, а оце – полова; це – журавель, а оце – рукав. Це – Тіщенко, а оце – мухи.

Культура прострілюється на досяжну М777 відстань, і Алєксандр Пушкін керує «Орланом-10», а Тарас Григорович – «Байрактаром».
«Або-або» набуває позаетичного змісту: або – ти рашиста, або рашист – тебе, твою дитину і твій Маріуполь.

Можливо, ми й перебільшуємо, але задавнена зневага відеопрезидента до нелюбих змушує повернутися на межу громадянської відповідальності в умовах воєнного стану.

Хоч за оце, дійсно вистраждане випадковим на посаді пацаном у нелегку годину, можна багато й пробачити: «У мене в принципі немає бажання і сил, і енергії боротися з будь-ким політично»,  ̶  переказуємо відповідь президента на запитання журналіста «Української правди» на недавньому спілкуванні верховного з пишучими масами у день їхнього (мас) професійного свята.

І втомився, і змарнів, і нічого схожого в ньому на колишнього розхрістаного мачо на квартальній сцені немає. Війна. Вона до всіх з одним безміном – лох-нелох зостався у неймовірно далекому минулому, наразі доля нас ділить за страшнішим мірилом. Як востаннє.

Вчитайтеся, зацініть зболений крик: це ж абсолютно конкретний і реальний шлях до перемоги! Себто, слідуй проголошеному, залиш чвари – почубимося опісля! Тоді й станцюємо на кістках щурячої орди, тоді й з'ясуємо, чий рейтинг довший!

Здавалося би, лікнеп: сто дев'ятий день калатає до українських сердець Іван Петрович: «Де общеє добро в упадку…».

Якби ж воно та «по-Котляревському»… Адже той посталий – тоді вже точно «на часі»! – громадянин запитає у боневтіків про багато речей.

Бо вже навіть запеклі тригери квартальної влади починають визнавати: дурнів називати дурнями завжди «на часі». От, чесне слово, не здивуємося, якщо з'ясується, що наказ на розмінування Перекопу видала Маша Левченко. Не на стратегиню ж Безуглу грішити!    

А серед усього іншого спитають і про свободу слова. Адже право на нього – одна з «наріжних» ознак громадянського суспільства. Кожен кобищанець має право вилаяти сусідку, але так само і зобов´язаний вислухати усі побажання із-за паркану. Елементарні добросусідські стосунки, суспільний договір щодо мирного співіснування.

Й «УП» запитала: чому не всіх журналістів допускають до військових; хто і якого ханатка причинив три телеканали, чому офіс фільтрує спікерів єдиного марафону?     

Гаразд, дається взнаки неймовірна втома. Але це ж не відповідь: «Ви тут? Я так розумію – все нормально. Зі свободою слова не бачу ніяких проблем».

Ми з президентом, якщо й в одній країні, то хтось з нас у дуже теплій ванні. Бо замість привселюдного наказу Нікіфорову негайно поставити дурнів на місце і впрягти «Еспресо», «П'ятий» і «Прямий» у протистояння з кремлівською мерзотою, почули розлогі нотації щодо  неприпустимості розголошення таємниць, локацій і маркування дронів.

Не лукавив би, свободолюбивий ти наш. Не на часі.

Народився у селі на Сумській Слобожанщині, наразі – полтавець, вчитель історії і тоді ще суспільствознавства, профспілковий чиновник, активіст і фрондер інформаційного простору, пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Читайте також
Шмигаль допоміг втекти ворюзі. Але не вийшло
Політика
Стосовно проблеми комунікацій
Опінії
ЯКІ ДО НАС ПРЕТЕНЗІЇ?
Опінії
Неуки та блазні прагнуть знищити українську освіту й освічених
Опінії
Ця квартальна дипломатія Україну добʼє
Новини
Під рубрикою «Ліга сміху»
Опінії