Created with Sketch.

Болгарія прагне взяти під контроль російський НПЗ, який належить «Лукойлу»

06 листопада, 11:49

Бургаський НПЗ — єдиний у Болгарії. Він є основною частиною іноземної бізнес-імперії «Лукойлу».

The Independent повідомляє, що Болгарія має намір взяти під контроль російський нафтопереробний завод, який належить компанії «Лукойлу», яка нещодавно потрапила під санкції США та Великої Британії.

Зазначається, що Болгарія вже готує поправки до законопроєкту, які дозволять їй заволодіти російським НПЗ у Бургасі та продати його новому власнику. Таким чином країна прагне захистити завод від американських санкцій.

Бургаський НПЗ — єдиний у Болгарії. Він є основною частиною іноземної бізнес-імперії «Лукойлу».

Згідно з повідомленнями, законопроєкт дозволить спеціальному керівнику контролювати продаж НПЗ. При цьому «Лукойл» не матиме права голосу щодо цього питання й не зможе подати апеляцію.

Великий нафтопереробний завод «Лукойлу» в Бургасі забезпечує до 80 % палива в країні. Уряд стурбований тим, що підприємство може зупинити роботу через санкції, адже банки мають припинити співпрацю з НПЗ. Це може призвести до дефіциту палива та масових протестів.

У Софії стверджують, що така ситуація може спричинити урядову кризу та зміцнити позиції президента Румена Радева, якого дехто вважає проросійським політиком і який публічно озвучив ідею створення нової політичної партії.

Читайте також
Болгарія арештувала росіянина, чий корабель спричинив вибух у порту Бейрута у 2020 році
Кримінал
Міноборони Болгарії відповіло, чи обговорювалася безоплатна передача Україні МіГ-29
Світ
Військова допомога від Болгарії. Закон офіційно вступив у дію: що це означає
Світ
У Франції за підозрою в пограбуванні Лувру взяли під варту ще чотирьох людей
Світ
Франція розглядає повернення добровільної військової служби, — Le Figaro
Світ
Главу служби безпеки Figure звільнили через попередження про небезпеку роботів компанії
Світ