Created with Sketch.

Буданова намагалися зняти та забрати у розвідки важливі підрозділи

10.10.2024, 09:00

ГУР планували розділити та забрати у нього деякі важливі функції.

Співрозмовник NV у силових структурах детально розповів про плани розподілу частини можливостей воєнної розвідки між іншими військовими підрозділами.

ГУР планували розділити та вилучити у нього деякі важливі функції, розповіло джерело в силових структурах.

Це мало статися під час нещодавньої спроби звільнити очільника воєнної розвідки Кирила Буданова, яка, за словами співрозмовника редакції, насправді мала місце.

Згідно з інформацією цього джерела, у ГУР планувалось спочатку забрати функцію керівництва над військовими аташе, прикріпленими до посольств або дипмісій для контролю військових питань, що виникають у процесі міждержавних відносин.

«Таким чином, ГУР втратив би частину свого міжнародного впливу», — сказав співрозмовник.

Крім того, за його словами, надалі від розвідки планували відокремити всі спецпідрозділи, які виконують операції на лінії фронту, та підпорядкувати їх армії. А ще у відомства Буданова намагались би забрати групи, які використовують далекобійні дрони, та розподілити їх по інших військових структурах. Також йшлося про те, щоб забрати у відомства Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Все це, за даними джерела, «вдалось відстояти, але буде ще раунд другий».

Водночас цей співрозмовник редакції не назвав конкретних чиновників, які намагались звільнити Буданова та послабити можливості воєнної розвідки. Він лише зазначив, що до цього процесу причетні «деякі представники Банкової».
 

Читайте також
Сухаревський і майбутнє Сил безпілотних систем: боротьба за контроль
Опінії
Чиновник адміністрації Трампа міг бути пов’язаний із кремлем — Telegraph
Війна
Російський слід у розвідці: справу Стрелковського завершено
Опінії
У разі нападу РФ на захист Естонії стане 43 тисячі чоловіків і жінок
Світ
Британія має допомогти Україні з відновленням ядерної зброї, - полковник Кемп
Війна
Велика Британія визнає росію такою, яка становить «негайну і нагальну» небезпеку
Світ