Під час локдауну в Полтаві зачинять усі непродовольчі ринки. Через це підприємці Центрального базару вийшли на протест до ОДА.
1 квітня на розмову з головою Полтавської ОДА Олегом Синєгубовим чекали окремі представники торговців – близько 70 людей, які працюють на Центральному ринку і в мікрорайоні «Алмазний». Вимагали не закривати базари і обіцяли дотримуватися правил карантину під час роботи. Синєгубов до них не вийшов, на перемовини запросили трьох представників від підприємців. Об 11:30 пікетувальникам відмовили, ринки таки закриють.
Нагадаємо, 3-17 квітня речові та всі інші непродовольчі ринки в Полтаві не працюватимуть через карантин. Не зважаючи на те, що Полтавщина знаходиться в помаранчевій карантинній зоні і керівники громад були проти введення локдауну, голова ОДА Олег Синєгубов запровадив жорсткі обмеження у Полтаві, Миргороді, Лубнах, Горішніх Плавнях і Гадячі.
– Ми дуже просимо, щоб не закривали нас, – розповіла продавчиня з Центрального ринку Юлія. Вона торгує куртками. – За що ми будемо сидіти вдома? Хто нас буде годувати? Чому працюють усі продуктові базари і магазини, крім речових ринків? Людей на ринку майже нема. Якщо пройде один покупець за годину, то і добре. Ми в помаранчевій зоні карантину і нам ніхто не заплатить компенсації. Працюємо не в приміщенні, а на вулиці. Діє масковий режим, у кожному контейнері є антисептики, всюди оголошення про дотримання дистанції. Але там нема кому скупчуватися.
– Нас закрили вже з п’ятниці, а чому не дали вихідні відпрацювати? У всіх людей сезонний одяг. Торік теж понесли страшні збитки і цієї весни повторення ситуації, – розповідає підприємиця Людмила. – Я купила партію весняного верхнього одягу. Ми його знову не встигнемо продати і він залишиться на осінь. Але тоді ми вже маємо закуповувати зимовий товар, весняне вже ніхто не братиме. За що нам жити?
– Я хотіла б особисто запитати в Синєгубова, коли він востаннє був на базарі? Він взагалі за все своє життя туди приходив? Там дві людини за годину приходить, натовпу нема. Він навіть не вийшов до нас, перш ніж закривати ринок. Хай хоч подивиться на покупців і подумає про купівельну здатність людей зараз, – додає ще одна жінка, імені не називає.
Нагадаємо, уряд пообіцяв підтримати бізнес у червоних карантинних зонах та компенсувати збитки. ФОПи та працівники отримають по 8 тис грн, як це було під час зимового локдауну.
Полтавщина зараз перебуває в помаранчевій зоні карантину.
– Підприємці Полтави не підпадають під виплати. Якщо губернатор ініціював введення карантину, то хай бере на себе відповідальність і платить компенсації зі своєї кишені чи з бюджету. За яким критерієм вони визначали, кого закривати? Вони провели моніторинг і заявили, що ринок – це осередок розповсюдження інфекції, а не супермаркети з чергами. Чому такий підхід? Убивається головний донор бюджету – малий бізнес. Все на користь великого бізнесу, чиї доходи – в офшорах, – розповів «Останньому Бастіону» організатор протесту, перший заступник голови споживчого кооперативу «Народна кооперація Полтавщини» Олександр Лещенко. – Під час своєї інавгурації Синєгубов клявся, що буде відкритий до людей. А діалогу зараз нема, все зачинено. Показово зняв двері, але понаставляв купу нарядів і бар’єрів. Будемо звертатися з листом до президента, якщо речові ринки таки закриють. Сьогоднішній результат прогнозований. Влада відсторонена від людей і думають, що можуть як пішаками ними грати. Торік я знімав замки на ринку і за мною бігала поліція. Цього ж року ми дуже хочемо домовитися, щоб працювати законно.
На Полтавщині за минулу добу зареєстровано 812 нових випадків захворювання на COVID-19.
В Україні вже другий день поспіль фіксують рекорд смертності від коронавірусу – 421 на рівні всієї держави. За добу виявили 17 569 нових хворих на коронавірус, з них 813 дітей і 486 медпрацівників.
Із 5 квітня у Києві запроваджують тотальний карантин. Закривають усі школи та дитсадки, а користуватися транспортом можна буде тільки за перепустками.
Міністерство охорони здоров’я не оголошуватиме загальнонаціональний локдаун в разі збільшення захворюваності на Covid-19 до 24 тис. випадків на добу.