Created with Sketch.

Чергове «покращення» від блазня

05.12.2024, 09:00

Українців під час війни заганяють у боргові ями.

Відповідно до закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» мінімальний податок на землю встановлено у розмірі 700 гривень за гектар.

Для земель, де частка ріллі становить не менше 50%, мінімальний податок становитиме 1400 гривень за гектар, передає 24 Канал.

«Це дозволить збільшити прозорість відносин в аграрному секторі, а саме унеможливить заниження рівня податкового навантаження та ухилення від сплати податків», – зазначають у Мінагрополітики.

Також з 1 січня 2025 року і до кінця воєнного стану застосовується підвищений коефіцієнт «К» (0,057) для формули розрахунку МПЗ.

За оцінками юристів, такі зміни унеможливлюють коректний розрахунок МПЗ, оскільки не враховують реальні фактори, що впливають на прибутковість землі. Крім того, законопроєкт доручає КМУ внести зміни до методики нормативної грошової оцінки земель, враховуючи вплив змін клімату на прибутковість.

Юристи вважають, що це порушує розподіл влади, передбачений Конституцією України.

При визначенні МПЗ за 2025 рік та наступні роки, закінчуючи роком, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан, коефіцієнт «К», при визначенні МПЗ щодо земельної ділянки, нормативна грошова оцінка якої проведена, та щодо земельної ділянки, нормативна грошова оцінка якої не проведена, застосовується зі значенням 0,057. Наразі даний коефіцієнт становить 0,05.

Читайте також
На утримання Зе-банди українці витрачають 900 млрд грн щорічно
Опінії
Як знизити воєнні ризики для інвесторів?
Опінії
За 11 місяців 2024 року фізичні особи Полтавщини сплатили 380 млн грн майнових податків
Полтава
Зеленський і Гетманцев знищують економіку України
Економіка
30 грудня 2024 року – останній день для зарахування платежів до бюджету
Економіка
За популізм Зеленського платять українські підприємці
Економіка