У КМІС повідомили, що 70% українців не підтримують проведення виборів після досягнення угоди про перемир’я.
На яку тільки маніпуляцію не підеш, щоб тільки не попасти за зраду на ешафот.
Понад 70% українців не підтримують проведення виборів після досягнення домовленості про перемир’я. Вони вважають, що обирати наступного керівника держави та новий парламент слід лише після повного завершення війни.
Про це йдеться у новому опитуванні, проведеному у травні цього року Київським міжнародним інститутом соціології.
У КМІС зазначають, що в ході опитування, в якому взяли участь 1010 респондентів, які мешкають на території, що контролюється урядом України, було поставлено запитання, чи варто проводити вибори до завершення війни. Умовою для таких гіпотетичних виборів була наявність гарантій безпеки та оголошення перемир’я.
Соціологи стверджують, що переважна більшість українців – 71% – не підтримують проведення виборів після перемир’я навіть з гарантіями безпеки, а вважають, що вибори мають відбутися лише після остаточного мирного улагодження конфлікту та завершення війни.
Тих, хто вважає, що вибори варто провести після перемир’я або вже зараз, виявилося 25%.
Попри те, що більшість українців не бачать можливості виборів до завершення війни, порівняно з березнем цього року зафіксовано певну зміну суспільних настроїв.
Так, частка тих, хто підтримує ідею виборів зараз або після оголошення перемир’я, за два місяці зросла з 19% до 25%.
Тих, хто вважає, що вибори до повного завершення війни проводити не варто, стало менше: у березні так вважали 78%, що на 7% більше, ніж у травні.
Стаття 103 Конституції України чітко говорить, що «Президент України обирається громадянами України... строком на п'ять років».
І виконання статті 108 Конституції України поза п'ятирічним терміном є порушенням статті 103, отже — порушенням Конституції, незаконним утриманням влади й, отже, державним переворотом.
15 травня 2014 року Конституційний Суд України розглянув на пленарному засіданні справу за конституційним поданням 101 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положень частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України у системному зв'язку з пунктом 16 розділу ХУ «Перехідні положення» Конституції України стосовно визначення строку, на який обирається Президент України на позачергових виборах.
Рішенням Конституційного Суду України від 15 травня 2014 року у справі № 1-19/2014 було встановлено, що:
Положення частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України необхідно розуміти так, що Президент України обирається громадянами країни на позачергових, як і на чергових, виборах строком на п'ять років.