Created with Sketch.

Чи зможе штучний інтелект колись стати таким же розумним, як люди

29.04.2023, 14:23

Створювані нами ШІ, можливо, ніколи не матимуть свідомості, але вони все частіше здатні робити розумні речі

Професор філософії Пол Формоза вивчає питання морального зла, моральної психології, людської гідності, а також проблеми етики штучного інтелекту.

Професор Пол Формоза є завідувачем кафедри філософії Університету Маккуорі та співдиректором Дослідницького центру волі, цінностей та етики Університету Маккуорі (CAVE)

ШІ вже досяг і перевершив людський інтелект у багатьох завданнях.

Він може перемогти нас у стратегічних іграх, таких як шахи, StarCraft та Diplomacy, перевершити нас у багатьох тестах мовної продуктивності та писати університетські есе.

Звичайно, він також може щось вигадувати чи «галюцинувати» і помилятися, але люди теж можуть (хоч і по-різному).

З огляду на досить тривалий тимчасовий масштаб, здається ймовірним, що ШІ досягне «розуму людського рівня». Тобто він досяг майстерності у достатній кількості взаємозалежних областей інтелекту, які мають люди. (А) проте, попри досягнення ШІ на цей час, насправді він може ніколи не стати «розумним», тому що він не розуміє, що він робить, оскільки він не свідомий.

Однак розвиток ШІ передбачає, що інтелект може існувати непритомним, тому що інтелект можна розуміти з функціональної точки зору. Розумна сутність може робити розумні речі, наприклад, вчитися, розмірковувати, писати есе або використовувати інструменти.

Створювані нами ШІ, можливо, ніколи не матимуть свідомості, але вони все частіше здатні робити розумні речі. У деяких випадках вони вже роблять це на вищому рівні, ніж ми, і ця тенденція, ймовірно, збережеться.

Читайте також
Люди не відрізняють вірші написані ChatGPT від поезії Шекспіра і Байрона
Життя
Сценарії «Матриці» й «Термінатора» правдиві
Життя
Євросоюз затвердив Закон про ШІ
Життя
У США на посаду мера міста балотується ШІ
Політика
Чи може штучний інтелект вирішити ваші сімейні проблеми?
Життя
У Південній Кореї телеведучих замінили нейромережами
Світ