Created with Sketch.

Чилійські науковці «навчили» бактерій їсти метал

18.10.2021, 19:31
Фото: google

За 3 доби маленькі «гурмани» повністю з’їдають цвях.

Дослідниця з Чилі Надак Реалес, проводячи експерименти з так званими екстремофілами, тобто організмами, які живуть в екстремальних умовах, вивела штам бактерій, здатних споживати метал.

Метою дослідження був пошук можливих шляхів розв'язання проблем гірничодобувної індустрії, яка забруднює навколишнє середовище металевими відходами. Деякі з них переробляються на плавильних заводах, але інші часто викидаються в чилійську пустелю Атакама, де зосереджена велика частина промисловості країни.

Надак Реалес зосередилася на бактеріях під назвою Leptospirillum, які окислюють залізо. У природі вони зустрічаються у гейзерах Татіо, що розташовані на висоті 4200 метрів над рівнем моря, приблизно за 350 кілометрів від портового міста Антофагасти.

Головним інструментом «навчання» став голод. Спершу бактерії поїдали гвіздок приблизно на 2 місяці, проте після «дієти» швидко «зрозуміли», що треба робити це оперативніше. Після двох років експериментів з’явилися справжні «ненажери», які переробляють гвіздок за три дні.

Як стверджує дослідниця, отриманий штам бактерій зовсім безпечний для людини та довкілля. Головною їх мішенню є виключно металеві відходи. Також ці мікроорганізми можуть стати у пригоді при покращенні гірничої промисловості, зокрема технології видобутку металів.

Читайте також
«Ви своїми мікробами заразили всю країну» – опальний «слуга» Лерос зреагував на закиди Зеленського
Політика
9 понять, завдяки яким можна осягнути японську культуру
Життя
Культурна спадщина зі смаком французької устриці
Життя
Вперше в історії: вид на гору Фудзі закриють парканом
Життя
Китайський стартап представив робота з ШІ, який вміє готувати та подавати страви
Життя
Сонцемобіль Aptera для арабських емірів
Життя