Детективи БЕБ та податківці закривають очі на очевидний злочин. Внаслідок бездіяльності в бюджеті величезний дефіцит.
Валютний контроль в Україні був запроваджений з метою запобігання відтоку капіталу та захисту національної валюти. Проте, існують різні схеми, які використовуються для нелегального виведення валюти за кордон.
Про це повідомляє телеграм-канал Злий Фіскал.
Нижче наведено ряд поширених схем виведення валюти за кордон шляхом експорту сільськогосподарської продукції без документів походження. Внаслідок таких схем, щодня з українських портів випливають десятки тисяч тонн вантажів. Через такі дії, державний бюджет не доотримує мільярди гривень які необхідні нашій армії.
Схема ТОВ «Ванвок делайт»
Схема виведення валюти за кордон через експорт зернових без походження ТОВ «Ванвок делайт» відповідає критерію ризикових., експорт зернових, вже вивели 43 млн грн. Протягом березня 2024 року відкрито попередня ВМД та готується чергова партія експорту зернових без походження (Чорноморськ, пшениця, соя) загальною вагою 35 тис. тонн. фактурною вартістю 181,3 млн тонн, нерезидент Lumpen traid Ltd, країна призначення — Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії. В компанії відсутнє будь-яке документальне придбання зернових, відсутні будь-які виробничі, трудові ресурси, відсутня будь-яка сплата податків. Діяльність цієї схеми не може бути не помічена податковою та БЕБ, проте чомусь схема продовжує діяти.
Схема ТОВ «Велінгтон плюс»
ТОВ «Велінгтон плюс» (45377896) навантажувався на терміналі Пріста Оіл Одеса порт. Дана схема була опублікована ще до виходу судна з порту, за бажання і за наявністю поточної ситуації були всі можливості не випустити це судно. Там було 3000 т олії. Відсутність реакції — це показовий момент.
Цікаво, що в компанії ТОВ «Велінгтон плюс», яка здійснює експорт без документів походження на сотні мільйонів гривень офіційно влаштований 1 працівник.
Прибуток та дохід за минулий рік показаний нульовий. Після публікації даних фактів, жодної реакції від податкової чи БЕБ не було.
Тому сміливо можна припускати, що є покровителі діяльності цих схем в керівництві БЕБ і податкової. Без покривання у високих владних кабінетах ця схема не могла б існувати.
Попри масштабність проблеми виведення валюти за кордон з України, Бюро економічної безпеки (БЕБ) та Державна податкова служба (ДПС) не вживають дієвих заходів для розслідування та припинення таких схем.
Ця ситуація можлива тільки при тому, що співробітники БЕБ та ДПС залучені до корупційних схем, що робить їх несхильними до розслідування подібних злочинів. Попри публічні заяви про боротьбу з економічними злочинами, з боку влади відсутня політична воля для реального розслідування та припинення схем виведення валюти.
В результаті бездіяльності БЕБ та ДПС українська економіка зазнає значних втрат. Виведення валюти за кордон призводить до зменшення податкових надходжень, девальвації гривні та стримує економічне зростання та розширює дефіцит воєнного бюджету.