Created with Sketch.

Цінова ̶п̶о̶л̶і̶т̶и̶к̶а̶ ̶ ̶ тактика Полтавської ОВА

26.05.2022, 14:40

Замість боротьби з браконьєрами, Полтавська ОВА вирішила їх очолити

У минулій нашій публікації "Останній Бастіон" розповідав про те, як місяць тому на Кам'янському водосховищі у селі Орлик Кобеляцької ОТГ інспектори Полтавського рибоохоронного патруля виявили невідомих осіб, які займалися незаконним виловом риби.

Як повідомила начальниця Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич, для цього браконьєри використовували заборонене знаряддя лову - електропідсаку.

На винних осіб головними державними інспекторами рибоохоронного патруля складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч.4 ст. 85 КУпАП.

Листом від 28.03.2022 року № 1-2-9/353-22 Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області направило на адресу відділення Поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП у Полтавській області всі матеріали за фактом незаконного заняття чотирма особами рибним добувним промислом 25 березня 2022 року.

Згідно з проведеною оцінкою, збитки завдані біоресурсам складають 11 451 грн.

Серед осіб, на яких було складено протокол про адміністративне правопорушення, був екс-заступник прокурора Полтавської області, а нині адвокат Дмитро Таран.

Слідчим відділення поліції №2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022170470000049 за ст. 249 Кримінального кодексу України - незаконне зайняття рибним промислом.

26 березня 2022 року на офіційній сторінці ГУНП в Полтавській області з'явилося повідомлення про те, що поліція розпочала розслідування за фактом браконьєрства із застосуванням електроструму на Кам'янському водосховищі, неподалік села Орлик Полтавського району.

Попри це, кримінальне провадження № 12022170470000049 за фактом браконьєрства із застосуванням електроструму на Кам'янському водосховищі було закрито.

Як повідомляють організатори та учасники злочинного промислу на воді, кримінальну справу відносно них закрито за особистою вказівкою начальника ГУ НП у Полтавській області Євгена Рогачова. А за вказівкою прокуратури Полтавської області, де раніше працював один зі злодіїв, поліція розпочала замовне переслідування принципових інспекторів, включно з їх очільницею.

27.04.2022 року представниками Полтавського РУП ГУНП у Полтавській області на підставі ухвали Октябрського районного суду міста Полтави від 18.04.2022 року, винесеній по справі № 554/1419/22, за адресою проживання старшого державного інспектора відділу охорони водних біоресурсів "Рибоохоронний патруль" було проведено обшуки та вилучено риболовне обладнання, гумовий човен, мотори до човна та оригінали протоколів про адміністративне правопорушення складених Туманським Анатолієм Олександровичем, а також оригінали актів виявлення та вилучення майна складені Туманським.

На сьогоднішній день, всі вилучені матеріали було повернуто Туманському А.О. та були направлені до суду для притягнення порушників до адміністративної відповідальності.

Відповідно до наданих Тумановським А.О. письмових пояснень вищевказані протоколи про адміністративне правопорушення та акти виявлення та вилучення майна, власник якого не встановлений, були складені ним під час проведення рибоохоронної роботи на водних об’єктах, в межах діяльності (контролю) Полтавського рибоохоронного патруля. Протоколи, акти та вилучені знаряддя лову риби знаходилися за адресою його проживання, з метою подальшої їх здачі безпосередньої за місцем розташування Полтавського рибоохоронного патруля (вул. Флотська, 4, м. Кременчук, Полтавська область).

Обшук, який проводився у інспектора Полтавського рибоохоронного патруля був непоодинокий.

В ці дні проводилось багато обшуків і в інших осіб, підприємницька та господарська діяльність яких пов'язана з виловом, переробкою та реалізацією риби та рибної продукції. Обшуки проводились в рамках кримінального провадження 12021175510000377 відомості про яке внесено до ЄРДР від 07.10.2021 року та досудове слідство в якому триває більше як пів року, жодній особі в даному кримінальному провадженні не повідомлено про підозру, а дійсна мета даного кримінального провадження не зрозуміла. По даному факту користувачами водних біоресурсів направлено колективне звернення до Президента України, Прем’єр Міністра України, Генпрокурору, Міністру внутрішніх справ та Голові Служби безпеки України, на яке вже отримано відповідну реакцію у вигляді листа Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Але обшуками історія не закінчилася, правоохоронці вирішили помститися принциповій начальниці Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області, яка заважала їм займатися надприбутковим бізнесом з "продажу" кримінальних проваджень.

16 травня 2022 року було проведено засідання постійно діючої комісії Полтавської ОДА з питань охорони довкілля, раціонального використання та відновлення природних ресурсів, на якій було проаналізовано результати роботи Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області за 2022 рік зроблено висновок про незадовільне виконання посадових обов'язків начальником управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області Кулинич Оксаною Анатоліївною.

За результатами засідання члени комісії підтримали ініціативу звернення до Голови Державного агентства меліорації та рибного господарства України, Народних депутатів України - членів комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики щодо визнання незадовільною роботи на займаній посаді начальника управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області Кулинич Оксани Анатоліївни та її звільнення.

Відповідне подання від начальника Полтавської обласної військової адміністрації Дмитра Луніна було направлено Голові Державного агентства меліорації та рибного господарства України.

Але виникає чимало питань до даної ініціативи Полтавської ОВА, як і до самого засідання постійно діючої комісії Полтавської ОДА з питань охорони довкілля, раціонального використання та відновлення природних ресурсів.

Пропонуємо розглянути протокол засідання комісії від 16.05.2022 року.

Інформація надана Рогачовим, Столітнім та Горжієм не відповідає дійсності.

18 травня 2022 року на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України було опубліковано інформацію про те, що лише та перший місяць нересту рибоохоронними патрулями Держрибагентства здійснено 580 рейдів у результаті яких викрито понад 1 тисячу порушень. Найбільшу кількість браконьєрів викрито у Черкаській, Полтавській та Дніпропетровській областях, отже Полтавський рибоохоронний патруль увійшов в перелік
областей, в яких викрито інспекторами управління найбільшу кількість порушень.

З метою активізації боротьби з незаконним виловом водних біоресурсів, належної взаємодії правоохоронних органів на виконання рішення спільної наради від 30.03.2022 року проводилось спільне документування кримінальних правопорушень по статті 249 КК України. Тому всі матеріали із значними збитками по адмінпротоколам за частиною 4 статті 85 КУпАП направляються до поліції Полтавської області. З початку 2022 року направлено 65 матеріалів для відкриття кримінальних проваджень.

До Полтавського рибоохоронного патруля звернулась Лубенська окружна прокуратура із пропозицією проведення спільних рейдів та протидії правопорушенням на території Лубенського району посадових осіб управління та поліцією району.

Станом на сьогоднішній день викрито 474 порушення Правил рибальства, з яких за збут 49, нараховано збитків 4 945 072 грн, вилучено риби 7591,74 кг.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» до повноважень посадових осіб органів рибоохорони входить визначення в установленому порядку строків заборони вилову водних біоресурсів в рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах) та забезпечення контролю за їх дотриманням. Погодження з Державною екологічною інспекцією Центрального округу та Департаментом екології та природних ресурсів облвійськадміністрацією не передбачено законодавством. Тому твердження про необхідність погодження наказу про встановлення весняно-літньої заборони на 2022 рік у протоколі засідання постійно діючої Комісії обласної державної адміністрації з питань охорони довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів - не відповідає дійсності.

З початком оголошення воєнного стану в Україні, Полтавський рибоохоронний патруль на постійній основі співпрацює з Кременчуцькою районною військовою адміністрацією, оскільки територіально знаходиться в місті Кременчук.

Управлінням виконано 15 письмових доручень Кременчуцької районної військової адміністрації.

За період з період 24 лютого 2022 року жодного разу до Полтавської обласної військової адміністрації начальника Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області не викликали, нарікань до роботи Полтавського рибоохоронного патруля не було, пропозицій щодо співпраці та взаємодії не пропонувалось.

Письмове розпорядження Полтавської обласної військової адміністрації про припинення промислу було виконано вчасно та у повному обсязі.

Робота Полтавського рибоохоронного патруля постійно висвітлюється у засобах масової інформації, на офіційній інтернет сторінці та у соцмережах.

На підконтрольній ділянці здійснюють свою діяльність 20 користувачів водних біоресурсів, які займаються промисловим ловом.

Так, в березні 2022 року користувачами було передано безкоштовно за дорученням Кременчуцької районної військової адміністрації 63 т. свіжовиловленої та свіжозамороженої риби на потреби територіальної оборони, військових формувань та для потреб внутрішньо переміщених осіб.

Полтавським рибоохоронним патрулем на початку року було надіслано для погодження Плани спільних дій до адміністрацій об'єктів природно- заповідного фонду: РЛП «Кременчуцькі плавні», РЛП
«Нижньоворсклянський», РЛП «Нижньосульський», Екологічну інспекцію Центрального округу, в Полтавську обласну державну адміністрацію та Національну поліцію Полтавської області.

Станом на сьогоднішній день Плани спільних дій погодили Національна поліція Полтавської області та РЛП «Нижньосульський». Інші організації не погодили плани спільних дій, тому закиди щодо відсутності співпраці є недоречними.

Окрім цього, нас дуже зацікавили заяви прокурора Столітнього та начальника поліції Полтавщини Рогачова.

Керівник Полтавської обласної прокуратури Столітній А.В. зазначає, що органами нацполіції за процесуального керівництва прокуратури внесено до ЄРДР 91 кримінальне провадження за фактом незаконного вилову риби, з яких у 22 провадженнях було пред'явлено підозру, а 19 направлено до суду.

А що сталося з іншими 69 кримінальними провадженнями ? Зависли в повітрі, чи у поліції та прокуратури кадровий дефіцит ? А може причина в тому, що поліціянти задіяні в масових обшуках по справі, яка розслідується понад рік без пред'явлення підозр ?

Частково відповідь на наші питання надав Євген Рогачов. Він зазначив, що 11 кримінальних проваджень було закрито у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення. У решті кримінальних проваджень була призначена комплексна інженерно-екологічна та економічна експертизи, за результатами яких, при встановленні істотної шкоди винні будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.

Довідково.

Відповідальність за кримінальне правопорушення проти довкілля, передбачене ст. 249 КК України, настає лише за умови, що діями винної особи заподіяно істотну шкоду.

У п. 6 ч. 2 ст. 242 КПК України визначена обов’язковість призначення експертизи щодо визначення шкоди довкіллю.

У цьому випадку сторона обвинувачення на стадії досудового розслідування зобов’язана незалежно від наявності інших доказів, за допомогою яких можливо встановити розмір матеріальних збитків, звернутися до слідчого судді з клопотанням про залучення експерта.

Повертаючись до справи Дмитра Тарана, хочемо зауважити, що ми маємо інформацію від слідчого відділення Поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП у Полтавській області, який розслідує дане кримінальне провадження, що експертиза щодо визначення шкоди довкіллю в даному кримінальному провадженні не проводилась. Як зауважив слідчий, Голуб заборонив проводити експертизу в даному кримінальному провадженні. З якого гнізда той Голуб, ми зараз уточнюємо в рамках журналістського розслідування.

У проданих кримінальних справах експертиза не проводиться з метою, щоб було визнано відсутність у діянні особи складу кримінального правопорушення.

І от ми бачимо, як колишній прокурор уникає кримінальної відповідальності за вчинене правопорушення... будучи спійманим на гарячому, з усіма належними доказами, з відеофіксацією, зі складеними протоколами. Електровудка - є, риба - є, ОЗГ - є, подія злочину - є, фіксація злочину - є, збитки довкіллю - є, ст. 249 кримінального кодексу - є, заява Рогачова - є, кримінальна справа -є ... а злочину немає. От така в нас країна чудес для обраних.

Наразі Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області направлено запит до відділення Поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП у Полтавській області щодо того, на якій стадії перебуває кримінальне провадження № 12022170470000049 за ст. 249 Кримінального кодексу України за фактом вчинення злочину чотирьма особами 25 березня 2022 року на водоймі Кам'янського водосховища в межах РЛП "Нижньоворсклянський" неподалік від с. Орлик Полтавського району.

Але не все так погано з доходами у Горжія... з 2016 року він значно збагатився за рахунок викрадених грошей з підрядів на ремонтах навчальних закладів, купив собі новеньке авто Audi A8, та й з бізнесом у нього все в порядку. А от бізнес, це вже окрема тема...

З 2017 до 2021 року Ігор Горжій був власником ТОВ "Газонафтовий промисловий комплекс", який займався будівництвом житлових і нежитлових будівель.

У 2021 році частка Горжія в ТОВ "ГНПК" перейшла до жительки Миколаєва Марини Мартинової. Ми нічого не можемо стверджувати, але скоріше за все це фіктивний власник, якому Горжій передав компанію, на час перебування на державній службі. Свідченням цього може бути й те, що він пересувається по місту автомобілем Audi A8, який належить компанії.

Після того, як підприємство перейшло у власність Горжія, воно стало постійним учасником державних закупівель. Якщо у 2016 році підприємство підписало лише 3 договори, то за період 2017 - 2021 років було підписано 43 договори на загальну суму понад 106 мільйонів гривень.

Основними замовниками ТОВ "ГНПК" були : Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому - 12 договорів на майже 107 мільйона гривень, Департамент освіти Полтавської міської ради - 14 договорів на 8,4 мільйона гривень, Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «Полтаватеплоенерго» - 8 договорів на 3,8 мільйона гривень, Управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради - 3 договори на 2,7 мільйона гривень, Полтавська міська централізована бібліотечна система - 4 договори на 1,4 мільйона гривень.

У 2018 - 2020 роках підприємство було фігурантом кількох кримінальних проваджень.

№ 12018170040001001 від 29.03.2018 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України. За заявою головного редактора ТОВ "Останній Бастіон" про те, що службовими особами управління освіти ВК "Полтавської міської ради" виявлено факт привласнення, розтрати державних коштів під час укладання та виконання договору підпорядкування №147 від 04.08.2017 року на виконання робіт по об'єкту "Капітальний ремонт приміщення харчоблоку та актової зали Полтавської ЗОШ №10."

№ 12019170000000428 від 21.12.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

До СУ ГУНП в Полтавській області надійшли матеріали УСР в Полтавській області ДСР НП України по факту привласнення бюджетних коштів службовими особами Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому за попередньою змовою із службовими особами ТОВ «Газонафтовий промисловий комплекс» під час виконання робіт по об`єкту: «Будівництво будівлі харчоблоку та пральні Комунального закладу «Полтавський спеціалізований навчально-виховний комплекс №26 «Перші кроки» Полтавської міської ради Полтавської області» по вул. Стрітенській, 20» та по об`єкту: «Реставрація пам`ятки історії та архітектури місцевого значення Комунального закладу «Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 Полтавської міської ради Полтавської області» по вул. Чорновола, 4 (ох. № 37 ПО).

В ході проведення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню досліджується ряд фактів привласнення бюджетних коштів службовими особами Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому за попередньою змовою із службовими особами ТОВ «Газонафтовий промисловий комплекс», під час виконання будівельних робіт по ряду об`єктів.

Згідно повідомлення УСР в Полтавській області ДСР НП України службовими особами Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому за попередньою змовою із службовими особами ТОВ «Газонафтовий промисловий комплекс» здійснюють привчання бюджетних коштів шляхом внесення недостовірних відомостей до актів виконаних робіт (форми КБ-2в) щодо вартості та обсягів виконаних робіт. З метою підтвердження фактів привласнення бюджетних коштів вище вказаними особами виникла необхідність у призначенні та проведенні будівельно-технічних та судово-економічних експертиз.

Востаннє строки досудового розслідування по даному кримінальному провадженню продовжувалися до 21.06.2022 року.

Сподіваємося, що правоохоронні органи доведуть цю справу до суду та винні особи будуть покарані, а ми за цим уважно слідкуватимемо.

Керівник Управління Держпраці у Полтавській області Щербак Сергій Леонідович.

У 2020 році балотувався до Полтавської міської ради від партії "Довіра".

оскаржити наказ Державного агентства водних ресурсів України про покладення виконання обов'язків начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області на Таран Ірину Володимирівну. Але суд повернув заяву позивачеві.

У 2021 році, будучи керівником регіонального офісу водних ресурсів та головою комісії з реорганізації Новосанжарського міжрайонного управління водного господарства -  притягався до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання податкових декларацій.

Але в першому випадку він обмежився усним попередженням, а в іншому справу закрили у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Що ж до самого Дмитра Луніна, то він продовжує збирати данину на Полтавщині, навіть під час війни. І якщо правоохоронці вже взялися за очищення військових адміністрацій від хабарників, то потрібно було починати з гори, а саме з Полтавської ОВА, а не з низів - районних ВА.

Слід згадати самогубство багаторічного керівника обласного еколого-натуралістичного центру Віталія Бедніна, який не витримав тиску з боку Луніна та ОДА, які змушували його закупляти олівці в 10 разів дорожче у Харківських підрядників.

Ми намагалися отримати коментарі Луніна, Фролова, Рогачева, Голубкова на оприлюднені факти. На жаль, вищевказані особи відмовилися коментувати прояви державного бандитизму у ввірених їм структурах і підрозділах, що явно вказує на їх особисту зацікавленість у реалізації плану з продажу посади, яку наразі обіймає Кулініч О.А., та заміни принципових рибінспекторів на лояльних та безхребетних.

Ціна пропозиції за "рибне" місце, озвучена одним із претендентів - 200 тис. доларів США є вагомим аргументом для т.в.о.очільника ОВА, який, своїми діями з примусу здійснювати дороговартісні закупівлі у харківських бариг,  не посоромився відправити на той світ шановану людину.

Далі буде...
 

Читайте також
Деградація судів в Україні: замість взірця правосуддя — інструмент корупції
Кримінал
Влада Диканьки порушує право людини на працю, а громада платить
Полтава
У Диканьці знайшли вкрадений чиновниками резервуар для води
Полтава
Колумбія знову лідер на світовому наркоринку
Кримінал
Після ракетного терору у Полтаві активізувалися мародери
Кримінал
Людожери в українській подобі
Кримінал