Created with Sketch.

ДБР відмовилося відкривати кримінальне провадження за заявою Богдана Кротевича

29 червня, 16:14
Богдан Кротевич вимагає розслідування щодо Юрія Содоля.

Бо ДБР працює за принципом: «зранку – гроші, ввечері – стільці, але гроші – наперед».

Державне бюро розслідувань відмовилось реєструвати повідомлення про кримінальне правопорушення, подане начальником штабу бригади «Азов» НГУ Богданом Кротевичем, і вносити в Єдиний державний реєстр досудових розслідувань відомості, викладені в повідомленні Кротевича, щодо можливих злочинів, вчинених генерал-лейтенантом Юрієм Содолем.

Натомість Кротевич отримав з ДБР цидулку, у якій сказано, що «за результатами опрацювання» його повідомлення про кримінальне правопорушення «приєднано до матеріалів» якоїсь «фактової» справи щодо обставин прориву російськими військовими кордону в Харківській області.

А що, так можна? – Звісно, ні.

Кримінальний процесуальний кодекс забороняє будь-які перевірки й будь-які приєднання без попереднього внесення повідомлення в ЄРДР. Спочатку слідчий ДБР зобов’язаний був внести повідомлення Кротевича в ЄРДР, надати заявникові витяг з реєстру, роз’яснити йому його права й лише після цього прокурор (не слідчий ДБР, а прокурор) буде приймати рішення про об’єднання кримінальних проваджень.

Але відсутність в Україні генерального прокурора (одеське чудо на прізвище Костін не те що генеральним, а простим прокурором вважати не можна) й тотальна корумпованість верхівки ДБР призвела до того, що повідомлення про кримінальні правопорушення в ДБР реєструють добровільно тільки в двох випадках – якщо накаже Татаров або якщо заплатить потерпілий.

При цьому Кротевичу ще пощастило – йому з ДБР принаймні надійшла якась відповідь. Бо, як правило, ДБР взагалі не відповідає на повідомлення командирів військових частин про злочини, вчинені підлеглим особовим складом, і тому єдина можливість зареєструвати кримінальне провадження – подати в 10-денний термін до суду скаргу на бездіяльність слідчого. При цьому, навіть після ухвали слідчого судді треба почекати місяць-два, доки в ДБР погодяться цю ухвалу виконати.

Тому виникає цілком природне запитання – а на що, взагалі, Кротевич розраховував, коли подавав у ДБР повідомлення про кримінальне правопорушення?

Він що, не знає, що генеральний турист Костін і директор ДБР Сухачов розвалюють українську армію й принципово не вносять у ЄРДР повідомлення про військові злочини? Це вже призвело до розвалу окремих ділянок фронту внаслідок масового дезертирства й на сьогодні ситуацію не виправить ніяка військова поліція – далі буде тільки гірше.

Більш того, якщо навіть Кротевич звернеться до суду й примусить ДБР зареєструвати його повідомлення про кримінальне правопорушення, справа розслідуватись не буде. Від слова «взагалі». І ніяких механізмів примусити прокурора та слідчого працювати немає – окрім як тільки позолотити ручку.

Тому раджу Богдану Кротевичу оголосити збір грошей для директора ДБР Сухачова та заступника генпрокурора Войтенка (платити Костіну сенсу немає з огляду на його повну недієздатність). Бо ДБР працює за принципом: «зранку – гроші, ввечері – стільці, але гроші – наперед».

Відомий журналіст, публіцист і блогер, який прославився своїми журналістськими розслідуваннями і гучними політичними статтями.

Читайте також
Ворог загнав ЗСУ в оперативно-тактичну пастку на Донбасі
Опінії
Хлопці чекають на вузькооких рабів Пу та Ина — фронтовик ЗСУ
Війна
Мобілізовані чоловіки бояться «задачі 200» на Запорізькому напрямку — фронтовик ЗСУ
Війна
Легалізація СЗЧ — прецедент Гнєзділова
Опінії
Совєцькі генерали із полковниками сточують ЗСУ у боях на Східному фронті
Війна
Ми спостерігаємо за глибокою зміною стратегії Сил оборони України
Опінії