Вони скористалися маловідомим законом, щоб змусити розкрити зміст документів по справі Епштейна, - NYT.
Демократи в США скористалися малознайомим законом, щоб змусити адміністрацію розкрити зміст документів у справі про секс-торгівлю фінансиста Джеффрі Епштейна, повідомляє The New York Times, у розпорядженні якої опинився лист від сенаторів.
Лідер демократів у Сенаті Чак Шумер і семеро членів його партії, які входять до комітету з національної безпеки та державного управління, надіслали листа до Міністерства юстиції і ФБР з вимогою надати документи у справі Епштейна до 15 серпня.
Вони мають намір отримати дані відповідно до закону, відомого в Сенаті як «правило п’яти»: державні відомства зобов’язані надавати запитувану інформацію, якщо цього вимагають мінімум п’ять членів цього комітету (основного наглядового органу палати).
Ця норма була введена у 1928 році, використовується рідко і має сумнівну ефективність, зазначає видання.