Created with Sketch.

Державний "ПриватБанк" витратить мільйони на відправку СМС за кордон

05.07.2023, 14:54

Гроші отримає бізнесмен, якого пов'язували з оточенням президента-втікача Януковича

Державний "ПриватБанк" замовив послуги з доставки SMS-повідомлень за кордон на 4,3 млн грн.

Розсилати їх планують не лише до США, Великої Британії, Японії, Зімбабве, Таджикистану тощо.

Переможцем закупівлі стало ТОВ "Центр глобальних повідомлень Україна", власника якого ЗМІ пов'язують з главою президентської адміністрації Віктора Януковича Сергієм Льовочкіним.

ТОВ "Центр глобальних повідомлень Україна" було єдиним учасником тендеру. Послуги надаватимуться протягом року – з 1 червня 2023-го по 31 травня 2024-го.

За даними аналітичної системи "YouControl" Центр глобальних повідомлень Україна" стала переможцем у вже 50 тендерах на загальну суму в майже 100 млн грн.

За даними аналітичної системи "YouControl", "Центр глобальних повідомлень Україна" входить до "Групи родини Солодовських" – одним з власників компанії є Ілля Солодовський.

За інформацією УП, він входив до близького оточення глави президентської адміністрації Віктора Януковича Сергія Льовочкіна та був причетний до скандальної приватизації "Укртелекому":

Приватизація Укртелекому в 2010 році відбувалася в непрозорий спосіб без конкуренції.

Єдиним учасником та переможцем конкурсу була компанія "ЕСУ", якою володіли неідентифіковані кіпріоти. Хто саме входив до першої пайки з приватизації "Укртелекому" – не було відомо ніколи.

Джерела кажуть, що це був "пул" олігархів та корупціонерів. Різні люди називають різні прізвища, в тому числі Янукович, Ахметов, Фірташ і Льовочкін, які "вскладчину" купили Укртелеком – в тому числі, використовуючи фінансування Ощадбанку.

Щонайменше, ці особи фігурують в запиті України до деяких європейських держав про надання правової допомоги в частині виявлення кінцевих бенефіціарів фірми "ЕСУ".

Згодом, у 2013 році, акції в компанії "ЕСУ" повністю перейшли до Ріната Ахметова.

У розпорядженні УП є записка, яку готувала придворна організація олігарха "Бюро економічних та соціальних технологій" для свого начальника, де опрацьовуються різні варіанти та згадується Фірташ у якості продавця "Укртелекому".

Коли Ахметов готувався викупити "Укртелеком" у попередніх загадкових власників, які його приватизували, піар-штаб найбагатшого українця розгорнув цілий проект "Юпітер", аби громадськості пояснити цю оборудку.

У розділі "Наявні репутаційні ризики" автори доповідної згадують, що пропонується вийти на публіку з версією "Фірташ як продавець". "Ця інформація може трактуватися як непрозора передача активу від однієї кишені, наближеної до родини першої особи, до іншої", – зазначається в документі.

Епізод щодо "Укртелекому" був першим, за яким почався заочний суд над Януковичем, і який став підставою для оголошення його в розшук по лінії Інтерполу.

Януковичу інкримінують видачу розпорядження, згідно з яким компанія "ЕСУ" переклала на державу зобов’язання розбудувати мережу спеціального зв'язку. Ціна питання чимала – 220 мільйонів гривень, майже 30 мільйонів доларів за тодішнім курсом.

Отже, щоб зняти з компанії "ЕСУ" зобов'язання витратити 220 мільйонів гривень на розбудову мережі, згідно з матеріалами справи, "Янукович вступив у злочинну змову" з іншими високопосадовцями та домігся внесення змін бюджету України.

Після чого ці зобов'язання на 220 мільйонів повісили на громадян України.

Щоправда, близьке оточення Льовочкіна – Георгій Дзекон та Ілля Солодовський – були виведені з-під удару. Спочатку їм висунули підозру, але через два місяці їх зняли з розшуку.

Але це не завадило компанії Іллі Солодовського надавати послуги державним компаніям, серед яких "ПриватБанк", "Дія", та навіть Кабмін, якому компанія надає послуги з Послуги з розсилки коротких текстових повідомлень.

В цьому Солодовському міг допомогти його давній бізнес-партнер.

Ілля Солодовський пов'язаний спільним бізнесом з міністром розвитку громад і територій Олександром Кубраковим.

У 2021 році, після оприлюднення Pandora Papers, стало відомо, що одним із засновників офшорної компанії Officium SW Ltd. на Британських Віргінських островах може бути голова міністерства інфраструктури України Олександр Кубраков.

Така інформація є у матеріалах журналістських розслідувань Pandora Papers, що розміщені на Offshoreleaks.

Згідно з наявними даними, фірму Officium SW Ltd. було оформлено влітку 2018 року. Разом із Кубраковим її співвласниками названі Ілля Солодовський та Руслан Крамаренко.

Читайте також
На ремонт двох вулиць у прифронтовій Костянтинівці планують виділити 15 мільйонів ₴
Політика
Після виходу розслідування «Останнього Бастіону» зупинено ремонт Зіньківського центру профтехосвіти
Позиція
Коли у міста є все. На Полтавщині влада міста хоче придбати відеоборд
Полтава
Озеленення — пріоритет київської влади під час війни
Політика
Кому війна, а кому мати рідна
Політика
"Енергоатом" з другої спроби купив турецькі електробуси на 280 мільйонів
Політика