Created with Sketch.

Діти не винні, що їхні батьки — терористи

20.07.2019, 14:38

З такою заявою на щорічному суспільно-політичному форумі у місті Порі (Фінляндська Республіка) виступила колишня голова держави Тар'я Галонен. На її думку, перебування фінляндських громадян у таборі Аль-Гауль для колишніх терористів "Ісламської Держави" (ІДІЛ) має бути вирішено урядом у короткі терміни.

Зазначимо, що впродовж 2015-2018 років кілька родин залишили Фінляндію і вирушили "на пошуки кращої долі" до Сирії. Переважно це — білі європейці, які хотіли воювали у лавах ІДІЛ "проти американських імперіалістів".

За час воєнної кампанії в Сирії та Іраку у вихідців з Фінляндії народилися 33 дітини (за підрахунками журналістів видання "YLE"), громадянство яких не визнає жодна країна світу крім фінляндського уряду. Наразі ці родини опинилися у таборі для інтернованих, а вирішення їхньої долі цілком взяла на себе влада у Гельсінкі.

Тар'я Галонен вважає, що першочерговим є повернення до Фінляндії саме дітей, права яких не дотримуються належним чином. Що ж до їхніх батьків, це питання експрезидент покладає на чинний уряд, однак підкреслює: «Терористами варто вважати тільки тих з них, хто добровільно взяв до рук зброю і вбивав людей».

Читайте також
Авіаудар в Еквадорі: замість «табору наркоторговців» військові зруйнували молочну ферму, — NYT
Світ
Росія вивела на орбіту перші 16 супутників «Рассвет» для створення власного аналога Starlink
Світ
У Техасі стався вибух на одному з найбільших нафтопереробних заводів
Світ
Як працює пропаганда сіоністів. Брехня та маніпуляція страхом. Нічого нового
Світ
Помер колишній спецпрокурор Мюллер, який розслідував втручання рф у вибори в США
Світ
Ана Каспарян різко висловилась про «Ізраїль»
Світ