Обвинувальний акт скеровано до суду.
ДБР завершило розслідування справи проти народного депутата Тищенка, який, за попередньою змовою, незаконно позбавив волі учасника бойових дій і завдав йому тілесних ушкоджень.
Про це повідомляє пресцентр ДБР.
Працівники Державного бюро розслідувань завершили розслідування щодо народного депутата України, якого підозрюють у незаконному позбавленні волі учасника бойових дій у Дніпрі. Обвинувальний акт скеровано до суду.
Справа Тищенка
20 червня у місті Дніпро група невідомих напала на колишнього бійця спеціального підрозділу Kraken Дмитра Павлова (Син), коли той гуляв із дитиною. На кадрах видно що до цього причетна нібито охорона народного депутата Миколи Тищенка, з яким Павлов посперечався.
У скандальному відео з Дніпра, на якому охорона нардепа Миколи Тищенка напала на колишнього військового та незаконно його утримувала, також фігурувала помічниця парламентарія Евеліна Андрієвська.
Вранці 25 червня ДБР повідомило, що нардеп Микола Тищенко був повідомлений про підозру за фактом подій у Дніпрі 20 червня. У відомстві розповіли, що депутату повідомлено про підозру за фактом незаконного позбавлення волі потерпілого (ч. 2 ст. 146 КК України).
Суд обрав запобіжний захід Тищенку у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного засобу контролю.
Національне антикорупційне бюро розслідує ймовірне незаконне збагачення народного депутата Миколи Тищенка на суму понад 30 млн грн та недостовірне декларування.
у квітні 2024 року НАБУ розпочало розслідувати справу, в якій досліджуються факти ймовірного збагачення нардепа Тищенка на суму понад 30 млн грн та недостовірне декларування. Зокрема, детективи досліджують факти одержання ексдиректором ресторану «Велюр» Вакальчуком квартири площею майже 100 кв. м в Києві в будинку по вул. Павла Скоропадського, 43, де раніше розташовувався ресторан; двох земельних ділянок та житлового будинку площею 322 кв. м в Козині, що під Києвом, а також автомобілю Mercerdes-Benz V250 2016-го року випуску вартістю 1,62 млн грн.
За даними детективів, Вакальчук отримав майна на майже 9 млн грн, однак його ринкова вартість ще вища. Аналізом його доходів встановлено, що він не міг отримати у власність таке майно. До того ж, журналісти Bihus.info зафіксували, що майном Вакальчука користувалися нардеп Тищенко та його дружина.
Тож детективи отримали тимчасовий доступ до речей, які були вилучені слідчими Державного бюро розслідувань під час обшуків у Тищенка та його дружини у межах справи про побиття військового в Дніпрі. Зокрема, до мобільних телефонів Тищенка, частину з яких він розбив під час обшуку; готівкових коштів в сумі 491 550 доларів та 390 100 євро, а також наручний годинник Audemars Piguet. НАБУ просило накласти арешт на це майно, оскільки воно є речовими доказами у справі. Суд його арештував.