Created with Sketch.

До суду передано справу щодо виконавців вбивства журналіста Сергієнка під час революції Гідності

25.11.2021, 20:43
Василь Сергієнко
Фото: Новинарня

У вбивстві журналіста звинувачують одного з найбагатших на Черкащині бізнесменів Геннадія Бобова.

Слідчі ДБР за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора направили до суду обвинувальний акт стосовно виконавців викрадення та вбивства учасника «Самооборони Євромайдану Черкаської області» – журналіста Василя Сергієнка.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що У ході спеціального (заочного) досудового розслідування двом громадянам було висунуто обвинувачення у викраденні, катуванні і вбивстві журналіста.

Їх було оголошено у міжнародний розшук за вчинення цього злочину у складі злочинного угруповання.

Як відомо, 4 квітня 2014 року журналіста викрали з двору власного будинку, а наступного дня його тіло знайшли у лісі зі слідами тортур.

Дії обвинувачених кваліфіковано за статтями викрадення, створення злочинної організації, умисному вбивстві та порушенні недоторканності житла (ч. 3 ст. 146, ч. 1 ст. 255, п. п. 3, 4, 6, 11, 12, ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 162 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Нагадаємо, що у вбивстві Василя Сергієнка звинувачують Вадима Мельника, Володимира Воронкова, Віктора Горбенка, Романа Недибалюка, Максима Русіна і Валентина Завражина.

Усі вони, за даними слідства, входили в злочинне угрупування з двох підрозділів, одне з яких мало викрасти Сергієнка, а інше — вбити його і закопати в лісі.

Через кілька годин після викрадення Сергієнка, ще до того, як знайшли тіло, партія «Свобода» випустила заяву, в якій звинуватила в замовленні злочину народного депутата Геннадія Бобова.

На той момент його вважали найвпливовішою людиною в Корсунському районі і головним опонентом майданівців на чолі з Сергієнком.

Бобов — власник компаній «Калиновий рай» і «Панда». До їхнього складу входить найбільша в країні мережа цукрозаводів і інші агропідприємства.

В останньому рейтингу найбагатших українців журналу «Фокус» Бобов займає 96 рядок зі статками 59 млн доларів.

У 2009 році за досягнення в агропромисловому комплексі бізнесмен отримав від президента Віктора Ющенка звання «Герой України».

А через три роки став депутатом Верховної Ради від «Партії регіонів» по ​​корсунському округу.

Геннадій Бобов

У той період Бобов отримав репутацію «господаря району», якому фактично підконтрольна місцева влада.

Після перемоги Майдану його позиції похитнулися. 

Як повідомляли черкаські ЗМІ, 25 лютого 2014 року на центральній площі Корсунь-Шевченківського місцева «Самооборона» влаштувала «народне віче», на якому зажадала від районних керівників писати заяви про звільнення.

Голова райради, адміністрації і прокурор підкорилися і пішли у відставку.

Слідом за ними пішла з посади головна редакторка районної газети «Надросся», до редакції якої учасники «Самооборони» прийшли разом із Сергієнком одразу після віче.

«Вони вважали наше видання досить заангажованим і таким, що підтримує депутата, до якого було дуже багато претензій. Вони хотіли змін у політиці нашої газети», — згадує візит активістів нинішня головна редакторка видання Світлана Перець.

Інтерес до «Надросся» у Сергієнка був пов’язаний ще і з тим, що за освітою він журналіст і в 80-і роки працював у газеті.

За словами Світлани Перець, після візиту до редакції з «Самообороною» він став неформальним головним редактором видання.

Сергієнко правив статті і складав план матеріалів. У першому ж випуску, який редагував активіст, він зняв із публікації звернення Бобова і розмістив на звільненому місці свою статтю про Майдан.

За словами соратників Сергієнка, спочатку Бобов хотів вирішити конфлікт і намагався з ними домовитися.

За словами колишнього активіста «Самооборони» Олега Собченка, у 20-х числах лютого Бобов особисто приїхав на блокпост до активістів, але Сергієнко його звідти фактично виставив.

«Заходить Бобов і, перебиваючи всіх, говорить: «А знаєте, така новина, Юлю (Юлію Тимошенко — Ґ) випустили». А Сергієнко каже: «Нам це добре відомо».

А він осікся, не знає, що сказати далі. Тоді Сергієнко каже: «Якщо у вас до нас більше нічого немає, то звільніть, будь ласка, приміщення, у нас нарада, ми дуже зайняті», — розповідає про ту зустріч активіст.

Після викрадення майданівця Бобов одразу ж спростував свою причетність до злочину, і навіть пообіцяв 50 тисяч гривень за інформацію про місце перебування Сергієнка.

Читайте також
Російські страти військовополонених ЗСУ мають системний характер
Війна
Спритні на руку ділки зрубали лісопосадку у Полтавському районі
Кримінал
Окупанти розграбували заповідник «Кам'яні Могили» у Донецькій області
Кримінал
ФСБ РФ для диверсій купує за рублі довірливих жителів Полтавщини
Кримінал
Скоєно замах на життя Ірини Фаріон
Кримінал
Керівництво «Моссад» причетне до справи педофіла Епштейна
Кримінал