Created with Sketch.

Дональд Трамп призупинив усю військову допомогу Україні

09:00

Наказ про призупинення стосується всієї американської військової техніки, яка наразі не перебуває в Україні.

Президент США Дональд Трамп призупинив надання Україні всієї американської допомоги, зокрема тієї, яку розпорядився виділити ще його попередник Джо Байден, після публічної сварки з Володимиром Зеленським.

Про це пишуть Blooomberg та CNN, покликаючись на неназваних посадовців Міністерства оборони США та Білого дому.

Наказ про призупинення стосується всієї американської військової техніки, яка наразі не перебуває в Україні, зокрема зброї, яку перевозять транзитом літаками й кораблями або яка очікує на транзитних майданчиках у Польщі.

Масштаби зброї, постачання якої призупинили, невідомі, однак завдяки колишньому президенту Джо Байдену США мали надіслати з американських запасів зброю на суму 3,85 мільярда доларів.

Журналіст «Голосу Америки» Остап Яриш зауважує, що останні пакети допомоги адміністрації Байдена містили ракети до ППО, боєприпаси до HIMARS та артилерії. Справді, передостанній пакет, виділений за місяць до завершення терміну Байдена, мав забезпечити Сили оборони протиповітряною обороною, артилерією та іншими системами озброєння.

За словами співрозмовників видань, таке рішення дійсне, доки лідери України «не продемонструють добросовісну прихильність до миру». Також адміністрація Трампа перегляне допомогу, щоб переконатися, що вона сприяє завершенню війни.

CNN також пише з посиланням на джерела, що призупинення допомоги — це крок адміністрації Трампа, щоб домогтися від Зеленського публічних вибачень за сварку в Овальному кабінеті.

Раніше видання New York Times писало, що 3 березня Трамп планував зустрітися зі своєю командою, щоб розглянути можливість припинення допомоги Україні. Однак згодом Трамп заявляв, що цього питання ще не обговорювали й таке рішення, мовляв, «залежатиме від того, що буде далі».

Читайте також
Військова допомога Україні від США припинилася сьогодні о 3:30 ночі, - Reuters
Політика
Ірландія та Велика Британія готові відправити свої війська в Україну
Війна
Лідери іноземних країн оголосили про допомогу Україні на мільярди доларів
Війна
ЄС готує Україні військову допомогу на €6 млрд перед мирними переговорами — Politico
Війна
Мерц: Німеччина готова постачати Taurus до ЗСУ після виборів, але є умова
Війна
Норвегія закупить для України засоби ППО на понад €86 млн
Війна