Created with Sketch.

Доставка підручників для 1, 5 та 10-го класів затримується

30.08.2018, 05:06

Доставка нових підручників для 1 класу здійснюватиметься протягом вересня-жовтня, для 5-го класу — протягом серпня-вересня, для 10-го класу у листопаді 2018 року. Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич 29 серпня під час виступу на засіданні уряду, передає «Освіта.ua».

Лілія Гриневич зазначила, що від початку цьогорічний друк підручників мав низку ризиків, оскільки зараз друкується у 2,5 рази більше підручників, ніж зазвичай – понад 18 млн примірників та одразу три лінійки підручників: для 1, 5 та 10 класів.

У зв’язку з цим, за словами міністра, терміни розвезення підручників у школи посуваються в середньому на місяць.

За словами міністра, порушення термінів у середньому на місяць було викликано 4 основними причинами: блокуванням закупівель видавництвами через судові позови, обмеженими поліграфічними потужностями України, поганою процедурою експертизи підручників та інституційною слабкістю.

Також Лілія Гриневич зазначила, що електронні версії підручників з усіх предметів 1, 5, 10 класів будуть розміщені у вільному доступі в інтернеті до 1 вересня.

«Я закликаю вчителів не просити батьків докуповувати підручники, не просити їх купувати друковані зошити. Перший місяць вам вони будуть не потрібні», – підкреслила міністр освіти.

Також, Лілія Гриневич повідомила, що порушення термінів розвезення підручників змусило МОН працювати над комплексною зміною експертизи, процедури закупівлі та розподілом повноважень у цій сфері.

Перше – це аудит та реорганізація ІМЗО (Інституту модернізації змісту освіти). «Аудит я вже призначила на 4 вересня-5 жовтня. За його результатами відбудеться реорганізація, що передбачатиме звільнення усіх співробітників та проведення повторних конкурсів на посади», – пояснила Міністр.

Крім того, процедура експертизи підручників буде забрана в ІМЗО і передана іншій установі – Навчально-методичному центру з питань якості освіти.

Також, будуть встановлені принципово нові правила експертизи. Зокрема:

-усі експерти будуть проходити обов’язкове навчання;

-експертиза кожного підручника проводитиметься декількома експертами;

-експерти отримуватимуть гідну заробітну плату;

-платформа для проведення експертизи буде автоматизована;

-буде визначено перелік критеріїв, яким мусить відповідати підручник;

-експерт відповідатиме за якість проведення експертизи;

-оцінка експертів буде максимально конкретизованою.

Як повідомила міністр освіти, на 2020 рік МОН планує розвести питання закупівлі оригінал-макетів підручників та закупівлі поліграфічних послуг на друк підручників.

Очікується, що це дозволить у кількарічній перспективі збільшити пропозиції щодо якісних оригінал-макетів підручників, робити пряме замовлення друкарням без посередників та здійснювати прозорі закупівлі послуг друку на Прозоро за участі не лише українських поліграфій.

Читайте також
Земляки Миколи Гоголя передали автівку фронтовикам ЗСУ
Полтава
ГО «Дія» висунула вимогу Зеленському про націоналізацію «Полтавагазу»
Полтава
Влада Диканьки тринькає гроші на себе, а школи ремонтують меценати
Полтава
Власники елітних автівок Полтавщини сплатили до місцевих бюджетів 5,5 млн грн
Полтава
З початку 2024 року платники Полтавщини сплатили понад 15,5 млрд грн єдиного внеску
Полтава
Громада Машівки підтримала захисників дронами
Полтава