Бернс вирішила докладніше вивчити нові функції Facebook. Вона встановила, що додаток використовує можливості прослуховування не тільки в заявлених цілях надання допомоги користувачам, але і для прослуховування їхніх розмов. Соціальна мережа використовує отриману прослушку для подальшого пропозиції певних послуг (про те, що доступ до прослуховування мають спецслужби ні у кого не викликає сумніву – ред).
Для перевірки свого припущення фахівець спеціально обговорювала з співрозмовниками строго певні теми при вимкненому доступі до соціальної мережі, а потім виявила, що на відкритих нею на цьому пристрої інтернет-сайтах демонструвалися рекламні оголошення, пов'язані з порушеними в розмовах питаннями.
На запит журналістів представник Facebook офіційно заявив, що компанія «не використовує можливостей аудіо вбудованих в телефони мікрофонів для збору і передачі інформації рекламодавцям або новинним агентствам в тій чи іншій формі».
При запуску нової функції два роки тому керівники Facebook стверджували, що телефони з встановленим додатком зовсім не слухають користувачів, а компанія не зберігає аудіозаписи.
В офіційних документах Facebook, опублікованих на сайті компанії також стверджується, що вона не записує розмови клієнтів, але використовує звукову інформацію «для ідентифікації того, що відбувається навколо пристрою».
Використовується така можливість нібито тільки для того, щоб визначити, що саме користувач слухає або дивиться інформацію, «щоб полегшити йому можливість розміщення відповідних постів» у соціальній мережі.
Відділ моніторингу