Україна веде переговори з однією з найбільших компаній Франції Engie SA про побудову велетенської сонячної електростанції, вартістю $1,25 млрд у зоні відчуження, пише «ЕП» з посиланням на «Bloomberg».
Французька компанія вивчає попереднє економіко-технічне обґрунтування проекту.
– Французький досвід в ядерній енергетиці - це одна з причин, чому ми б хотіли працювати саме з французькою компанією, – сказав міністр екології України Остап Семерак.
Він додав, що французька компанія звернулася до українського уряду після того, як він оголосив про намір розвивати відновлювані джерела енергії в Чорнобилі.
У «Engie SA» підтвердили, що компанія веде переговори з Україною, але відмовилися розповідати про розмір проекту. За словами Семерака, зараз близько 60 компаній цікавляться реалізацією проектів у зоні відчуження.
Видання зауважує, що на сьогодні в Україні найвищі тарифи на екологічно чисту електроенергію. Кіловат-година коштує 15 євроцентів, в той час як у більшості країн на континенті ціна не перевищує 8,6 євроцентів.
– Це хороша винагорода, але, можливо, не настільки хороша, якщо взяти до уваги всі ризики в країні. В України є хороше сонячне опромінення, але також надто низька довіра інвесторів і надмірна вартість проектів, – прокоментував потенційну угоду аналітик «BNEF» П'єтро Радоя.
Китайські компанії «GCL System Integration Technology» і «China National Complete Engineering Corp» минулого року теж оголосили про будівництво сонячної електростанції потужністю один ГігаВат. Але поки що будівництво не розпочалося.
Відділ моніторингу