Created with Sketch.

ФСБ має доступ до камер системи «Безпечне місто» у Полтаві

08.12.2023, 18:55

Полтавська міська рада досі не може знайти гроші для заміни російського програмного забезпечення.

Камери відеоспостереження від російського виробника TRASSIR/DSSL встановлювались в Україні на державних підприємствах, зокрема, і на обʼєктах критичної інфраструктури, а також низкою приватних бізнесів. Інформація з камер відеоспостережень передавалась через російське ПЗ на сервери рф.

У 2017 році Полтавська міська рада закупила та встановила в межах проєкту «Безпечне місто» російське програмне забезпечення TRASSIR, до якого приєднало понад 300 камер відеоспостереження.

Про це повідомляє Радіо «Свобода».

Цей проєкт вартував 25 млн грн і за нього у Полтаві відповідала компанія «Явір-2006», яка виграла тендер і на встановлення, налаштування і подальше обслуговування камер.

Саме «Явір-2006» прописав у проєктній документації, що на камерах відеоспостереження китайської компанії Hikvision стоятиме програмне забезпечення TRASSIR. Інші учасники тендерної закупівлі наголошували на тому, що програмно-апаратний комплекс TRASSIR виробництва рф.

Інформація з камер відеоспостереження перш ніж потрапити до власника, транслюється на сервери компаній «Диджитал Нетворк» та «ВК», які розташовані в Москві.

Клієнтами першої компанії є найбільший російський пошуковик «Яндекс» та федеральний канал «Звезда».

Друга компанія є власницею забороненої в Україні російської соцмережі «Однокласники» та сервісу електронної пошти Mail.ru.

Крім того, обидві компанії-власниці серверів тісно пов’язані з діяльністю російських спецслужб та правоохоронних органів — ФСБ і МВС.

Полтавська міська рада закупила за бюджетний кошт російське програмне забезпечення TRASSIR, до якої було приєднано понад 300 камер — в межах проєкту «Безпечне місто».

Журналісти «Схем» перевірили, що ці камери й досі працюють у Полтаві на російському софті, попри повномасштабне вторгнення рф в Україну.

У міській раді зазначають, що «інформація закрита і не може потрапляти до серверів у рф», водночас вони порадили звернутися до обслуговчої приватної компанії — «Явір-2000».

У фірмі не відповіли по суті на це питання. Згодом у Полтавській міськраді повідомили, що досі шукають гроші на оновлення системи відеоспостереження «Безпечне місто» вже без російського ПЗ.

У компанії «Явір-2000» повідомили, що не перебувають та не перебували у господарських правовідносинах з російською компанією TRASSIR/DSSL, у звʼязку з чим не можуть надати інформацію про те, чому у 2017 році обрали саме цей софт для камер відеоспостереження Полтавщини.

Читайте також
Як Німеччина готується до війни
Війна
Чому наші рубежі оборони стають прохідними дворами?
Опінії
Верховний суд США підтримав заборону TikTok із 19 січня
Політика
Мер Нарви проти закриття естонсько-російського кордону
Світ
Новобранці ГУР склали присягу біля Аскольдової могили
Війна
Становлення та розвиток української контррозвідки
Політика