Created with Sketch.

ФСБ має доступ до камер системи «Безпечне місто» у Полтаві

08.12.2023, 18:55

Полтавська міська рада досі не може знайти гроші для заміни російського програмного забезпечення.

Камери відеоспостереження від російського виробника TRASSIR/DSSL встановлювались в Україні на державних підприємствах, зокрема, і на обʼєктах критичної інфраструктури, а також низкою приватних бізнесів. Інформація з камер відеоспостережень передавалась через російське ПЗ на сервери рф.

У 2017 році Полтавська міська рада закупила та встановила в межах проєкту «Безпечне місто» російське програмне забезпечення TRASSIR, до якого приєднало понад 300 камер відеоспостереження.

Про це повідомляє Радіо «Свобода».

Цей проєкт вартував 25 млн грн і за нього у Полтаві відповідала компанія «Явір-2006», яка виграла тендер і на встановлення, налаштування і подальше обслуговування камер.

Саме «Явір-2006» прописав у проєктній документації, що на камерах відеоспостереження китайської компанії Hikvision стоятиме програмне забезпечення TRASSIR. Інші учасники тендерної закупівлі наголошували на тому, що програмно-апаратний комплекс TRASSIR виробництва рф.

Інформація з камер відеоспостереження перш ніж потрапити до власника, транслюється на сервери компаній «Диджитал Нетворк» та «ВК», які розташовані в Москві.

Клієнтами першої компанії є найбільший російський пошуковик «Яндекс» та федеральний канал «Звезда».

Друга компанія є власницею забороненої в Україні російської соцмережі «Однокласники» та сервісу електронної пошти Mail.ru.

Крім того, обидві компанії-власниці серверів тісно пов’язані з діяльністю російських спецслужб та правоохоронних органів — ФСБ і МВС.

Полтавська міська рада закупила за бюджетний кошт російське програмне забезпечення TRASSIR, до якої було приєднано понад 300 камер — в межах проєкту «Безпечне місто».

Журналісти «Схем» перевірили, що ці камери й досі працюють у Полтаві на російському софті, попри повномасштабне вторгнення рф в Україну.

У міській раді зазначають, що «інформація закрита і не може потрапляти до серверів у рф», водночас вони порадили звернутися до обслуговчої приватної компанії — «Явір-2000».

У фірмі не відповіли по суті на це питання. Згодом у Полтавській міськраді повідомили, що досі шукають гроші на оновлення системи відеоспостереження «Безпечне місто» вже без російського ПЗ.

У компанії «Явір-2000» повідомили, що не перебувають та не перебували у господарських правовідносинах з російською компанією TRASSIR/DSSL, у звʼязку з чим не можуть надати інформацію про те, чому у 2017 році обрали саме цей софт для камер відеоспостереження Полтавщини.

Читайте також
Влада продовжує ігнорувати уроки війни
Опінії
Ексрадник Трампа: чом би Швейцарії не приєднатися до НАТО?
Світ
Зеленський презентував план (не)стійкості.
Політика
Будапештського меморандуму не існує
Опінії
Нелегітимний вчергове хоче здати Україну
Війна
Як вкрасти країну
Політика