Created with Sketch.

G7 скликає екстрену нараду, щоб зупинити хаос на нафтовому ринку

09 березня, 12:05

Міністри фінансів країн G7 обговорять можливе спільне вивільнення нафти зі стратегічних резервів.

Країни «Великої сімки» розглядають можливість одночасного відкриття своїх стратегічних нафтових резервів. Принаймні це питання, як повідомляє Financial Times, розглядатиметься під час екстреної зустрічі, яка запланована на сьогодні, 9 березня.

Цей захід покликаний зупинити панічне зростання цін на енергоносії, що почалося після ракетних ударів Ірану по нафтовій інфраструктурі Бахрейну та Катару.

Повідомляється, що країни мають обговорити наслідки війни навколо Ірану та можливе спільне вивільнення нафти зі стратегічних резервів.

32 країни-члени Міжнародного енергетичного агентства утримують стратегічні резерви в межах колективної системи реагування на кризові стрибки цін на нафту.

Деякі американські посадовці вважають доцільним спільний випуск у діапазоні 300–400 млн барелів – 25–30% від 1,2 млрд барелів у резервах.

Підвищення цін на нафту за останній тиждень спричинило глобальні наслідки, погрожуючи інфляційним стрибком, який може завдати тривалої шкоди економічному зростанню в усьому світі.

Китай, Індія, Південна Корея, Японія, Німеччина, Італія та Іспанія – серед найбільших імпортерів сирої нафти, що робить їх особливо вразливими до цінових шоків.

Експерти зазначають, що якщо G7 та Міжнародне енергетичне агентство офіційно підтвердять розблокування резервів протягом найближчих 24 годин, ринок може відкотитися до попередніх значень уже до кінця тижня.

Читайте також
Файли Епштейна поплавили мозок рудому
Війна
Китай планує передати Ірану нові системи ППО, – CNN
Війна
Уран, гроші та Ормузька протока
Новини
Представники США та Ірану прибули для переговорів у Пакистані
Війна
«Історичне перемир’я» Трампа вже руйнується
Війна
Іран атакував нафтові об’єкти Кувейту: уражені електростанції та опріснювальні установки
Війна