Американський виробник зброї пропонує Україні ударні дрони за один долар, але з доставкою за $10 мільйонів
Американський "General Atomics" пропонує продати українському уряду два бойові безпілотники Reaper MQ-9 за один долар.
Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" із посиланням на The Wall Street Journal.
За словами головного виконавчого директора компанії Лінден Блу така пропозиція зроблена, аби "допомогти країні захистити себе, оскільки вона готується до очікуваного російського наступу".
Водночас угода вимагатиме від Києва витратити близько 10 мільйонів доларів на підготовку та доставку літаків в Україну та близько 8 мільйонів доларів щороку на технічне обслуговування та підтримку старих моделей безпілотників, які зараз не використовуються в Україні.
Угода включатиме наземну станцію управління дронами практично з будь-якого місця. Білий дім, який має схвалити продаж, відмовився від коментарів, так само як і український уряд, зазначає видання.
The Wall Street Journal нагадує, що за останній рік США надали Україні понад 700 менших безпілотників, в тому числі тактичні дрони Switchblade.
"Вони широко використовуються для захисту українських позицій", – зазначає видання.
MQ-9 Reaper за класифікацією відноситься до важких ударних БПЛА, в той час, коли Bayraktar TB2 - до легких машин.
У порівнянні із Bayraktar TB2 американський дрон MQ-9 Reaper - значно потужніший.
MQ-9 Reaper цілеспрямовано створювався для того, щоб "косити" противника, про що банально говорить його назва - "Жнець".
MQ-9 Reaper - модульний розвідувально-ударний БПЛА армії США. Оснащений турбогвинтовим двигуном, що дозволяє розвивати швидкість понад 400 км/год.
Характеристики MQ-9 Reaper
MQ-9 Reaper має величезний арсенал високоточного озброєння.
Він може нести до 8 високоточних ракет AGM-114 Hellfire. Ці ракети є справжнім світовим бестселером на ринку авіаційного озброєння, бо при вазі всього у 50 кг мають дальність польоту до 8-11 км, а потужності бойової частини вистачає для знищення всіх видів бронетехніки на полі бою.
Для зовсім "серйозних" цілей є можливість використовувати 230 кілограмових високоточних бом, або ракет з лазерним наведенням - GBU-12 Paveway II, або по GPS - типу JDAM.
Значно потужніші і сенсори MQ-9 Reaper. Окрім традиційного для всіх подібних БПЛА стабілізованої оптико-прицільної станції із потужним зумом, тепловізором та лазерним каналом, у цього дрона є незамінна в умовах України річ - радар с синтезованою апертурою. Він призначений для того, щоб бачити ворога на землі попри хмари.
У квітні українська делегація зустрілася у Вашингтоні з представниками компанії General Atomics, що виробляє військові БПЛА.
Як повідомив Forbes представник General Atomics К. Марк Брінклі, наразі компанія має БПЛА, готові до негайної передачі: "За підтримки уряду США ці БПЛА можуть опинитися в руках українських військових за лічені дні".