Сергій Головатий, не порадившись з Офісом Президента, влаштував аматорський спектакль з так званими «Харківськими угодами»
Щось главі держави Андрію Єрмаку (да святиться ім’я Його!) хронічно не щастить з головами Конституційного Суду України.
Ще не стерлась з пам’яті історія про те, як Олександр Миколайович Тупицький – на що вже, здавалось, слухняна людина – вийшов з довіри, бо забув, що КСУ – це лише одне з управлінь (навіть не департаментів) Офісу президента.
Тож довелось Андрію Борисовичу (да святиться ім’я Його!) спустити на Тупицького всіх своїх собак – себто голову НАЗК Олександра Новікова та придворних громадських активістів.
Але й з новим виконувачем обов’язків голови Конституційного Суду України Сергієм Головатим, якому глава держави доручив міцно тримати прапор, що випав з рук Тупицького, також безліч неприємностей.
Ні, свої обов’язки Сергій Петрович виконує завзято й обслуговує Офіс Президента так, що аж гай шумить – обслуговувати будь-яку владу це, взагалі, головна чеснота нинішнього в.о. голови КСУ.
Але Головатий, не порадившись з Офісом Президента, влаштував аматорський спектакль з так званими «Харківськими угодами» і тепер зловтішники поза очі сміються не тільки з Сергія Петровича, але і з голови НАЗК Олександра Новікова й навіть з самого Андрія Борисовича (да святиться ім’я Його!).
Як ми вже розповідали, колишній народний депутат фракції Партії Регіонів Сергій Головатий 21 квітня 2010 року віддав свій голос за ратифікацію «Харківських угод», згідно з якими продовжувалось базування на території України російського Чорноморського флоту.
У наступному Сергій Петрович змінив орієнтацію, з палкого прихильника Януковича перетворився на не менш палкого прихильника Єрмака (да святиться ім’я Його!) та після вигнання Тупицького очолив Конституційний Суд України.
Але тут, як на гріх, ДБР за вказівкою глави держави почало розслідувати обставини ратифікації такими, як Головатий, «Харківських угод» за ознаками державної зради.
Тоді, щоби не примушувати Єрмака (да святиться ім’я Його!) червоніти за свого улюбленця, Головатий домовився з фракцією Порошенка в парламенті, організував направлення до КСУ конституційного подання 49 депутатів щодо конституційності «Харківських угод» і після отримання 31 березня 2023 року цього подання Конституційним Судом розписав його на себе, як на суддю-доповідача.
У такий спосіб Сергій Петрович вирішив закріпити в рішенні КСУ той факт, що він в душі завжди був проти російського Чорноморського флоту.
Але за тиждень по тому якась падлюка звернула увагу Головатого на те, як він лоханувся – відповідно до статті 53 Закону України «Про Конституційний Суд України» питання про відповідність міжнародного договору Конституції України повинно ставитись не в конституційному поданні, а в конституційному зверненні.
Питання ж, які можуть бути предметом конституційного подання, депутатами не порушувались, а тому у відкритті провадження треба відмовити.
Тим не менш, 13 квітня 2023 року на наполягання Головатого в КСУ було відкрито провадження за конституційним поданням народних депутатів від партії «ЄС». Для цього Головатий долучив до конституційного подання лист від народного депутата, який попрохав внести поправку в конституційне подання та вважати його конституційним зверненням.
Щоправда, стаття 52 Закону України «Про Конституційний Суд України» забороняє не те що вносити будь-які зміни в конституційне подання, але навіть відмову від підпису суб’єкту подання. Але на такі дрібнички судді КСУ увагу звертати не стали, оскільки повірили судді-доповідачу на слово, що все законно.
Таким чином, можна констатувати факт створення в Конституційному Суді України злочинної організації, яка діє в інтересах Головатого, як кажуть у таких випадках, «умисно та цілеспрямовано з метою досягнення протиправної мети з кар’єрних мотивів та особистої зацікавленості».
Втім, ані НАЗК, ані ДБР не бачить в подібних витівках в.о. голови КСУ, який голосував за «Харківські угоди», а тепер буде давати оцінку їх конституційності, нічого дивного.
Більш того, коли до ДБР із заявою щодо вчинення Головатим і Ко службового підроблення звернувся заслужений юрист України адвокат Володимир Богатир, ця контора відмовилась вносити повідомлення в ЄРДР. Щоправда, 27 червня 2023 року слідчий суддя Печерського районного суду Києва визнав бездіяльність слідчого ДБР протиправною та зобов’язав його внести до ЄРДР відомості про вчинення колегією суддів КСУ кримінальних правопорушень та розпочати досудове розслідування.
Але можна не сумніватись, що ДБР розслідуватиме цю справу точно так, як НАЗК перевіряє наявність у Головатого реального конфлікту інтересу.