У цій сфері штат Google налічує близько 30 000 працівників.
Компанія Google, яка наразі є власником найпопулярнішого пошукового сервісу світу, розглядає можливість залучення штучного інтелекту у процеси, пов'язані з рекламною та маркетинговою діяльністю.
Про це повідомляє портал The Information.
Так, за даними виданням, подібний крок може призвести до змін у структурі окремих структурних підрозділів компанії. Внаслідок автоматизації частина співробітників може стати скорочено або вони будуть перерозподілені на інші посади та проєкти.
З відкритих джерел відомо, що в цій сфері штат Google налічує близько 30 000 працівників, половина з яких спеціалізується на продажах рекламних послуг.
Заміщення робочої сили штучним інтелектом в довгостроковій перспективі може сприяти збільшенню прибутку Google шляхом підвищення продуктивності та оптимізації витрат.
Як повідомлялося раніше, на початку грудня 2023 року Google презентував головного конкурента ChatGPT під назвою Gemini.
Компанія описала Gemini як свою «найбільшу, найпотужнішу та найзагальнішу» систему штучного інтелекту, яка може аналізувати інформацію із зображень та аудіо та має складні можливості міркувань та «планування».Ця система вже зараз буде інтегрована у чат-бот Google Bard, а з наступного року ШІ буде запущений у пошукову систему.
Версія Gemini, відома як «nano», була розроблена спеціально для роботи на мобільних пристроях і буде інтегрована в останні телефони Google Pixel.
«Це буде працювати нативно на пристрої, модель була оптимізована для мобільних пристроїв — тому розробники Android можуть легко створювати програми та функції зі штучним інтелектом, які працюють в автономному режимі, або використовувати особисту інформацію, яку краще зберігати конфіденційною на пристрої» — зазначили в Google.
Винахід Google може допомогти вирішити економічну проблему з технологією. Запуск генеративного штучного інтелекту з обчислювальною потужністю, доступною на мобільних телефонах, а не через хмару на серверах, керованих великими технологічними групами, значно знизить витрати на експлуатацію таких систем. Це також забезпечує рівень гарантії для тих, хто хоче обмежити розповсюдження своїх особистих даних в межах власного пристрою.
«Я вважаю, що перехід, який ми спостерігаємо зараз зі штучним інтелектом, буде найглибшим у нашому житті, набагато більшим, ніж перехід на мобільні пристрої чи Інтернет до нього. Ця нова ера моделей є одним із найбільших наукових та інженерних зусиль, які ми здійснили як компанія» — наголосив виконавчий директор Google і Alphabet Сундар Пічаї.
У компанії додали, що Gemini стала першою моделлю штучного інтелекту, яка перевершила експертів-людей у певних завданнях, а також перевершила модель GPT4 від OpenAI у деяких тестах.
Версії Gemini будуть доступні деяким розробникам і корпоративним клієнтам протягом грудня, а в наступному році доступ буде розгорнутий ширше.