Своє рішення суд ухвалив на підставі позову полтавської УПСК «Діамент», яка мотивує його тим, що УГВ порушила закон про державні закупівлі, йдеться у повідомленні компанії.
Суд в ухвалі зазначив, що заборона на проведення необхідних тендерних процедур «не перешкоджає господарській діяльності ПАТ «Укргазвидобування», а також не порушує права інших осіб, а лише запроваджує тимчасові обмеження» – повідомляє Економічна правда.
Зазначимо, тендер УГВ на закупівлю послуг з проведення протягом року 100 операцій гідророзриву пласта був оголошений в обхід Системи публічних електронних закупівель ProZorro. Про це в ефірі телеканалу NewsOne заявив полтавський експерт з питань паливно-енергетичного комплексу Геннадій Сікалов, розповівши, що вартість таких операцій в річному плані складає 540 000 000 грн.
– Призупинка проведення тендеру - це його фактичне скасування, тому що порушення строків наші опоненти можуть потім використати для оскарження його результатів. Ми вже зіштовхнулися з подібним в ситуації з тендером на колтюбінги, коли суд забороняв нам ввозити сучасне обладнання з Білорусі після відкритої й конкурентної закупівлі, – зазначив голова УГВ Олег Прохоренко.
Натомість Сікалов розповів, що вже наступного дня після оголошення тендеру голова правління ВАТ «Укргазвидобування» Олег Прохоренко повідомив про те, що «11 світових і українських компаній вже проявили зацікавленість у стадії консультацій і розробки технічного завдання». І це незважаючи на те, що не була повністю опублікована тендерна документація, а також абсолютно не відображені мінімальні екологічні ризики для жителів Харківської та Полтавської областей.
Нагадаємо, у березні 2016 року проведено відбулося 9 позапланових перевірок діяльності ПАТ «Укргазвидобування» на об’єктах надрокористування (родовищах, площах). При цьому було встановлено низку порушень законодавчих та нормативно-правових актів про надра.