Created with Sketch.

Готуючись до наземного вторгнення США: Іран мобілізував понад мільйон людей, — Mehr

27 березня, 12:05

На тлі інформації про можливе наземне вторгнення Сполучених Штатів Америки Тегеран почав готувати військові сили для стримування атаки.

В Ірані спостерігається наплив заявок на участь у потенційній битві.

Ескалація військово-політичної ситуації на Близькому Сході та у відносинах із Вашингтоном підштовхнула Тегеран до масової мобілізації населення для відбиття можливих загроз. Про це повідомило агентство Mehr.

«Для наземного протистояння з американськими військами було мобілізовано понад мільйон іранських бійців», — пише видання з посиланням на джерело, обізнане з цим питанням.

Іранське агентство Tasnim також повідомляє, що серед військових виникла «хвиля ентузіазму» щодо створення «історичного пекла» для американських військових у разі початку наземного наступу. Медіа зазначає, що останніми днями спостерігається масовий приплив заявок від іранської молоді до центрів «Басидж», Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) та армії з проханням взяти участь у цій битві.

«США хочуть відкрити Ормузьку протоку за допомогою тактики самогубства та самознищення; нехай так. Ми готові як до реалізації їхньої стратегії самогубства, так і до того, що протока залишиться закритою», — заявило медіа військове джерело.

Ця новина пролунала на тлі погроз з боку президента США Дональда Трампа захопити острів Харк — ключовий нафтовий вузол, який допомагає контролювати життєво важливий водний шлях, пише видання Daily Mail.

Іранське державне телебачення повідомило 25 березня, що режим у Тегерані відхилив пропозицію про припинення вогню. Натомість він вимагає закриття всіх американських баз у Перській затоці, репарацій та припинення ізраїльських військових ударів проти «Хезболли», що відбуваються в Ірані.

Видання також зазначає, що Іран має намір взяти під контроль Ормузьку протоку — за аналогією зі сценарієм Єгипту та Суецького каналу — і стягувати транзитні збори із суден, що проходять повз.

Читайте також
Трамп відмовився від мирної угоди з Іраном
Війна
Фон дер Ляєн: наслідки війни на Близькому Сході можуть відчуватися впродовж років
Війна
Об’єднані Арабські Емірати оголосили про вихід з ОПЕК та ОПЕК+
Політика
Спершу — повернення до довоєнного статус-кво
Війна
Іранці принижують США
Політика
Іран запропонував США нову угоду щодо відкриття Ормузької протоки, – Axios
Війна