Created with Sketch.

ГЗК на Черкащині та Титановий кар’єр біля Білої Церкви

26.06.2021, 14:25

Хто ще потрапив під санкції РНБО

Санкції було запроваджено згідно з Указом Президента України № 266/2021 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.

До всіх компаній застосовано такі санкції:

“1) анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами”.

ТОВ “Валки-Ільменіт”

Спецдозвіл № 3590 на видобування апатит-ільменітових руд родовища Стремигородське (Житомирська область).

Товариство входить до Group DF Дмитра Фірташа.

В грудні 2020 року компанія оновила Угоду про умови користування надрами, відповідно до якої початок видобування апатит-ільменітових руд було заплановано на 2022 р. Від Державної служби геології та надр України документ підписано Головою Романом Опімахом.

ПрАТ “Волинська гірничо-хімічна компанія”

Спецдозвіл № 5075 на видобування апатитових та апатит-рідкіснометаловмісних руд Новополтавського родовища (Запорізька область).

Власниками крупних пакетів акцій компанії є UNIEXPL MI UMI LTD (Лондон), ROCUREINSPECT LTD (Лондон), Олег Терлецький (АР Крим).

В січні 2021 року компанія оновила Угоду про умови користування надрами, відповідно до якої в 2023 році мала почати видобування апатитових та апатит-рідкіснометаловмісних руд, а в 2025 вийти на проектну потужність. Від Держгеонадр документ підписано Головою Романом Опімахом.

“Тіофаб ЛТД”, ТОВ

Спецдозвіл № 4335 на видобування апатит-ільменітових руд Носачівського родовища (Черкаська область).

Засновниками компанії є ТОВ “Вулкан індастріал проджектс” (Черкаси), Олексій Фалькович (Київ), “Сільвербонд кепітал ЛТД” (Кіпр), “Інкоменік коммершл лімітед” (Кіпр).

В грудні 2020 р. товариство оновило Угоду про умови користування надрами, відповідно до якої початок будівництва Носачівського гірничо-збагачувального комбінату заплановано на 2022 рік, а початок видобування – на кінець 2023 р. Від Держгеонадр документ підписано заступником Голови Романом Сарамагою.

Наприкінці травня 2021 р. ТОВ “Тіофаб ЛТД” потрапило до переліку надрокористувачів, яких мала позапланово перевірити Державна служба геології та надр України.

"Рутил-ільменітова компанія”, ТОВ (ТОВ РІКО)

Спецдозвіл № 5471 на видобування циркон-рутил-ільменітових руд і супутніх компонентів (оксиду ванадію, скандію) Тарасівського родовища (Київська обл., територія Маловільшанської ОТГ ).

В 2022 р. тут ТОВ РІКО мало би почати будівництво кар’єру для видобування циркон-рутил-ільменітових руд.

Засновником компанії є компанія Маделот ЛТД з Белізу. А кінцевим бенефіціарним власником вказано Андрія Ясира (Запоріжжя).

В жовтні 2020 р. товариство оновило Угоду про умови користування надрами, відповідно до якої підготовка родовища до розробки відкритим способом і початок видобування були заплановані на 2022 р.. Від Держгеонадр документ підписано Головою Романом Опімахом.

ТОВ “Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат”

Компанія має два спецдозволи, але в рішення РНБО потрапив тільки один – № 3571 – на видобування залізних руд Кременчуцького (Галещинського родовища).

Засновники товариства – компанія “Феррекспо АГ” зі Швейцарії (99,9999%) і ТОВ “Феррекспо Сервіс” з Києва (0,0001%). Кінцевий бенефіціарний власник – FERREXPO PLC з Лондона.

В жовтні 2020 р. товариство оновило Угоду про умови користування надрами, відповідно до якої початок будівництва шахтного комплексу був запланований на 2022 р., видобування руди на 2030 р., а вихід на проектну потужність – на 2035 р.. Від Держгеонадр документ підписано Головою Романом Опімахом.

ТОВ “Бегань”

Спецдозвіл № 2769 на видобування баритових і свинцово-цинкових руд родовища Біганське (Закарпаття).

Засновником товариства є компанія “Сауляк Ресорз Лімітед” з Кіпру, а кінцевий бенефіціар Жданов Алекс зі США. Цей склад (засновник/власник) фігурує у переліку компаній, які мають право видобувати золото в Україні.

ТОВ “Трубопласт”

Спецдозвіл № 4695 на геологічне вивчення включно з дослідно-промисловою розробкою з подальшим видобуванням газу природного, нафти і конденсату на площі Домбровська (Львівська область).

Власниками компанії є Сергій Уманський (Швейцарія) та Інна Кулямзіна (Україна, Київ). Засновниками вказано CASTLEWOOD HOLDINGS LLC (США) і STOLITZA DEVELOPMENT LIMITED (Кіпр).

Наприкінці травня 2021 р. ТОВ “Трубопласт” потрапило до переліку надрокористувачів, яких мала позапланово перевірити Державна служба геології та надр України.

ТОВ “Нафтогазова компанія “Буковина”

Санкції запроваджено по двох спецдозволах: 2641 (ГВ + ДПР газу природного і нафти на площі Стайківська, Чернівецька обл.) та 2642 (ГВ + ДПР газу природного і нафти на площі Путильській, Чернівецька обл.).

Засновниками і власниками компанії є Владислав Бабич і Георгій Бабич з Києва.

Наприкінці травня 2021 р. Нафтогазова компанія “Буковина потрапила до переліку надрокористувачів, яких мала позапланово перевірити Державна служба геології та надр України.

Компанія зареєстрована за адресою м. Київ, вул. Западинська, буд. 13-А. За цією ж адресою зареєстровані 17 із 19 компаній, які потрапили під санкції відповідно до рішення РНБО за 19.03.2021.

ТОВ “Тисагаз”

Спецдозвіл № 6163 на видобування газу природного зі Станівського родовища (Закарпатська область).

Засновником компанії вказано ЗПІ ІНТЕРНЕШЕНЛ ЕНЕРДЖІ ЛІМІТЕД (Кіпр). Кінцевий бенефіціарний власник – Міхаїл Афендіков (США).

Відповідно до Угоди про умови користування надрами, укладеної в грудні 2016 р., початок видобування вуглеводнів було заплановано на початок 2019 року, а вихід на проектну потужність на 2019-2021 рр. Від Держгеонадр Угоду було укладено начальником Управління надрокористування та міжнародного співробітництва Дмитром Абрамовичем.

Читайте також
Жвава торгівля між КНР і РФ — це «мильна бульбашка»
Економіка
Подвійне громадянство не рятує. Швейцарські банки закривають рахунки росіян
Війна
Черговий удар у спину кремлівського бункерного щура
Світ
Болгарія відмовилася від імпорту путінської нафти
Політика
Україна отримає від США $500 тисяч конфіскованих активів московії
Війна
ЄС хоче заборонити російським дипломатам пересуватися країнами Шенгенської угоди — Politico
Війна