Created with Sketch.

Індія купує російську нафту значно дешевше, ніж встановлена Заходом гранична ціна

14.12.2022, 21:43

Стеля цін на російську нафту встановлена на рівні $60 за барель

За даними агентства Reuters, росія змушена продавати нафту до Індії з більшими знижками, ніж раніше.

Про це інформує медіа агенція Останній Бастіон із посиланням на Reuters.

Після того як 5 грудня у Європі набрало чинності нафтове ембарго, росія опинилася перед необхідністю шукати нові ринки для збуту великих обсягів нафти – близько 1 млн барелів на добу.

російські експортери змушені жорстко конкурувати між собою та постачальниками з Ближнього Сходу. Єдина можливість зберегти частку ринку, на їхню думку, – збільшити знижки. Найбільшу вигоду від цього отримує Індія, яка стала головним покупцем російської нафти після 24 лютого.

За даними джерела видання, російський еталон нафти у грудні почали продавати зі знижкою в $12-15 у порівнянні з бенчмарком Dated Brent з урахуванням страховки та доставлення судном. У листопаді дисконт становив $10-11, у жовтні – $5-8.

Без урахування фрахту знижки на Urals в портах на західному узбережжі росії за деякими угодами для продажу в Індію зросли до $32-35 за барель, причому що Dated Brent на початку грудня коштувала менш як $80 за барель.

Деякі російські постачальники нафти намагаються самостійно транспортувати нафту до Індії, щоб мінімізувати транспортні витрати, але багато компаній все ще покладаються на трейдингові фірми та змушені ділитися прибутками з ними.

Стеля цін на російську нафту встановлена на рівні $60 за барель, а її собівартість – близько $15-45 залежно від родовища. 

Читайте також
Унаслідок перестрілки з бойовиками загинули індійські правоохоронці
Світ
Леопард у Індії пробрався до школи та напав на учня
Світ
У Гімалаях внаслідок сходження льодовика загинуло близько 150 людей
Світ
Коронавірусна пандемія не завада для загострення у Кашмірі
Світ
В столиці Індії під час масових заворушень загинуло 7 людей, не менше 150 – отримали поранення
Світ
Героїзм Гази та зрада арабських режимів під маскою нормалізації
Світ