Уряд з 2 квітня посилює карантин в Україні. Нові обмеження застосують щодо транспорту, самоізоляції та громадських місць.
Зараз влада на місцях разом із патрульними поліцейськими складають списки громадських місць, де під час карантину збирається багато людей. Деякі парки в містах закриють. На входах встановлять обмежувальні пости, заборонять парковку.
Уже найближчими вихідними в Полтаві ставки мікрорайонів на Садах, прирічковий парк на Леваді і дендропарк патрулюватиме поліція. Про це сьогодні заявив секретар Полтавської міськради Олександр Шамота.
«На вихідних 20 нарядів спецназу та 4 патрульні бригади об’їжджали парки та з мегафону повідомляли громадянам про режим надзвичайної ситуації. Через порушення правил карантину в області складено 58 адміністративних протоколів», – повідомив заступник начальника ГУНП у Полтавській області Олексій Манжиєвський.
Люди не реагували на заклики патрулів.
«Особливо зухвало себе поводять підлітки, які не реагують на наші зауваження, продовжують гуляти вулицями й проявляють неповагу до поліції», – додав Манжиєвський. Він порекомендував закрити парки області для відвідування.
У парках і скверах Кременчука дозволили пробіжки.
Сьогодні під час засідання штабу щодо запобігання поширенню COVID-19, мер міста Віталій Малецький заявив про заборону масовок у парках та лісах.
«Я забороню проведення на природі масовок, де збираються більше трьох осіб і з застосуванням спиртного і шашликами. Це заборонено законом, але я підпишу також рішення», – сказав мер Кременчука Віталій Малецький сьогодні, 1 квітня. – У парках та скверах, у лісах, можна продовжити бігати, оздоровлюватися і робити зарядку. По кілька людей можна пройтися і подихати вздовж Дніпра. Але якщо шашлик та сто грам, то не можна».
Для прикладу, Швеція – це єдина країна Європи, де відсутній карантинний режим через пандемію.
Зараз там працюють школи, кафе, ресторани, готелі, відкриті кордони з сусідніми державами, а люди готуються до великодніх поїздок на лижах.
На думку епідеміолога королівства Андерса Тегнеля, цю тактику обрали для збереження психічного і фізичного здоров’я населення.
Голова уряду Стефан Левен підкреслив, що сподівається на відповідальність кожного жителя країни, а відсутність жорстких обмежень допоможе підтримати економічну стабільність у країні.
У Швеції підтвердили понад 4 тис. випадків зараження і 166 смертей від коронавірусу.