Суд відмовив Генпрокуратурі в перевірці «Приватбанку», предметом якої повинні були стати кредити на 1 мільярд доларів, видані в 2015-2016 роках. Ці беззаставні позики «Приватбанку» отримали три десятки фірм зі статутним капіталом по 1000 гривень, зареєстровані в один період часу. Всі вони сьогодні – банкрути.
Про це йдеться у визначенні Печерського суду Києва від 1 серпня 2017 року, розміщеному в Єдиному реєстрі судових рішень.
Згідно з судовими матеріалами, Генпрокуратура просила про перевірка фінансової діяльності банку в рамках кримінального провадження, відкритого напередодні - 6 червня 2017 року по наступним фактам (цитуємо):
– доведення банку колишніми посадовими особами «Приватбанку» до неплатоспроможності;
– фальсифікації колишніми посадовими особами ПАТ «КБ «ПриватБанк» фіндокумент і звітності, приховування неплатоспроможності фінустанови або підстав для анулювання ліцензії;
– Створення та керівництво злочинною організацією, участю в ній бувших посадових і службових осіб ПАТ «КБ «ПриватБанк», які залучаючи власників і керівників ряду суб'єктів господарювання, а також представників і кінцевих бенефіціарів ряду іноземних компаній, які є пов'язаними з банком особами, протягом 2008 - 2016 років заволоділи коштами ПАТ «КБ «ПриватБанк» в особливо великих розмірах.
Клопотання обґрунтоване тим, що в ході розслідування нібито було встановлено, що колишнім керівництвом ПАТ КБ «ПриватБанк» протягом 2015-2016 років, були видані кредити (реструктуризовані) 28 юридичним особам на загальну суму 1 млрд доларів строком від 8 до 10 років по ставці 10,5% річних.
– Зазначені юридичні особи були зареєстровані в один період часу, їх статутний капітал становив 1 000 грн, що може означати фіктивність цих товариств. Надання кредитів не було забезпечено заставним майном і, в даний час, всі юридичні особи знаходяться в стадії банкрутства, – йдеться в клопотанні.
Суд відмовив у задоволенні клопотання про проведення перевірки.
Відділ моніторингу