Created with Sketch.

Китай переключається з США на Канаду для імпорту нафти на тлі загострення торговельної війни

17 квітня, 15:02

З огляду на торговельну війну, малоймовірно, що Китай імпортуватиме більше нафти зі США.

Китайські нафтопереробні підприємства імпортують рекордні обсяги канадської нафти після того, як скоротили закупівлі американської приблизно на 90% на тлі загострення торговельної напруги.

Розширення нафтопроводу в Західній Канаді, яке було введене в експлуатацію менше року тому, забезпечило Китаю та іншим імпортерам нафти у Східній Азії кращий доступ до величезних запасів нафти з нафтових пісків Альберти.

Імпорт сирої нафти до Китаю з порту поблизу кінцевої точки нафтопроводу, що неподалік Ванкувера, у березні зріс до безпрецедентних 7,3 мільйона барелів і, згідно з даними компанії Vortexa Ltd., яка відстежує морські поставки нафти й природного газу, має всі шанси перевищити цю цифру цього місяця. Тим часом імпорт китайцями нафти зі США впав до 3 мільйонів барелів на місяць із пікового рівня в 29 мільйонів у червні.

Зміна маршрутів постачання нафти з Північної Америки до Китаю — найбільшого у світі імпортера нафти — є ще одним прикладом економічних та стратегічних зрушень, спричинених спробами президента США Дональда Трампа змінити глобальні торговельні відносини.

Для розуміння ситуації: інтерес Китаю до канадської нафти почав зростати після того, як у травні розширений нафтопровід Trans Mountain (відомий як TMX) почав транспортувати нафту з Альберти до тихоокеанського узбережжя Британської Колумбії. Ця тенденція лише посилилася після того, як Трамп прийшов до влади, заявивши про намір запровадити мита проти Китаю та інших країн.

«З огляду на торговельну війну, малоймовірно, що Китай імпортуватиме більше нафти зі США», — сказав Венран Цзян, президент Форуму з енергетики та довкілля між Канадою та Китаєм, у телефонному інтерв’ю. — «Вони не покладатимуться лише на Росію чи Близький Схід. Усе, що надходитиме з Канади, — це хороша новина».

Хоча імпорт нафти з Північної Америки до Китаю значно поступається обсягам постачань із Близького Сходу та Росії, нафтові піски Канади залишаються одним із небагатьох джерел порівняно дешевої, густої нафти з високим вмістом сірки, яку можуть переробляти багато з найсучасніших китайських НПЗ.

Для азійських нафтопереробників нафта з Близького Сходу зі схожими характеристиками — як-от Basrah Heavy з Іраку — є дорожчою порівняно з нафтою з Альберти через високі ціни за еталоном Dubai.

Читайте також
Трамп визнає поразку у першому етапі тарифної війни
Опінії
Китай підвищив мита на товари зі США до 125%
Економіка
Apple перевезла 600 тонн iPhone з Індії до США, щоб уникнути мит Трампа — Reuters
Політика
Євросоюз та Канада відповіли США дзеркальними митами
Політика
У торговельній війні не буде переможців
Політика
Будь ласка, сер, укладіть угоду...
Світ