Created with Sketch.

Китайське «штучне Сонце» згенерувало власне магнітне поле

12.07.2024, 16:15

Це дуже важливий крок на шляху створення термоядерної енергії.

Китаю вдалося зробити важливий крок на шляху створення чистої термоядерної енергії. Термоядерний реактор Huanliu-3 (HL-3) вперше зміг створити магнітне поле – абсолютно унікальне за своєю будовою, повідомляє Popular Mechanics.

HL-3 – це термоядерний реактор, який працює під управлінням 17 лабораторій і об'єктів, що співпрацюють по всьому світу. Хоча він дозволяє Китаю увійти до групи лідерів у галузі досліджень ядерного синтезу, він не є найбільшим у світі. І це створення магнітного поля є досягненням у його власному графіку.

Разом з тим, цей реактор не здатний стабільно працювати або виробляти більше енергії, ніж витрачається на його роботу. Але HL-3 є випробувальним полігоном для нової технології.

Токамак є контейнером у формі пончика, який утримує потік перегрітої магнітної плазми і посилений масивними магнітами і кожухом, що переохолоджує. У цій плазмі відбуваються реакції, які спостерігаються в справжніх зірках.

Ядра атомів зливаються разом і виділяють величезну кількість енергії. Але насправді це відбувається тільки в теорії. Вченим відомо, що подібне відбувається всередині зірок, але нічого подібного поки що не вдалося відтворити всередині машини на Землі.

Що для HL-3 означає створення власного магнітного поля? Насправді це величезна віха у створенні термоядерних реакторів, оскільки саме магнітне поле стримує перегріту плазму, що генерує термоядерний синтез. Плазма досягає температури в мільйон градусів, тому не може вступити в контакт із будь-яким іншим матеріалом. Або вона миттєво охолоне і пошкодить або зруйнує частину, до якої торкається. Тобто магнітне поле – єдине, що дозволяє HL-3 стримувати плазму та підтримувати її температуру на рівні, необхідному для вироблення енергії.

Але існує низка конструктивних проблем з тим, як термоядерні реактори генерують магнітні поля. Надзвичайно величезні електромагніти, які використовуються у цих машинах, є ключем до конструкції токамаків і постійно перебувають у стадії розробки. Але вони створюють гарячі точки, які переривають плазму. Можливо, це відбувається тому, що вони дискретно встановлені через певні проміжки навколо оболонки токамака, або тому, що вони створені людьми з матеріалів, які зустрічаються на Землі.

У космосі нічого подібного не відбувається, тому це ще одна перешкода, яку необхідно подолати дослідникам.

Читайте також
У США побудують першу у світі термоядерну електростанцію
Світ
Сучасні раби
Життя
Коти здатні копіювати міміку один одного, як примати
Життя
Мантія Землі має величезні структури невідомого походження
Життя
Громадськість Київщини захистила столітні дуби від знищення
Життя
Мініатюрного робота-охолоджувача розробили в Японії
Життя