Китай створює величезні секретні запаси продуктів, сировини та енергоресурсів, - The Economist
The Economist пише, що Китай створює величезні секретні запаси продуктів, сировини та енергоресурсів, готуючись до можливих майбутніх проблем.
Минулого року імпорт багатьох основних ресурсів Китаєм побив рекорди, а імпорт усіх видів товарів зріс на 16% в обсязі. І продовжує зростати у 2024, незважаючи на високі ціни.
Наприклад, США прогнозують, що незабаром запаси пшениці та кукурудзи в Китаї становитимуть 51% та 67% від світових.
Китай імпортує більшу частину необхідної сировини та продовольства. Однак така динаміка не відображає зростання споживання, враховуючи економічні труднощі країни.
На думку журналістів видання The Economist, Пекін накопичує ресурси, переймаючись тим, що Трамп, якщо виграє вибори, може спробувати перекрити КНР найважливіші шляхи постачання або почнеться затяжний конфлікт через Тайвань.
При цьому процес створення стратегічних запасів розпочався ще понад 10 років тому з розширення інфраструктури, необхідної для зберігання запасів. При цьому не лише державної, а й приватної, до якої уряд має доступ під час кризи. Туди закачуються величезні обсяги продуктів, металів, пального.
Американців турбують накопичення китайців, особливо у контексті нарощування ними військової сили. Але наразі вони вважають, що робиться це в захисних цілях, а не для підготовки до нападу на Тайвань.