Як ви гадаєте, якби хтось із звичайних полтавців – пенсіонер чи учитель, приміром – звернувся б раптом у міська раду з проханням дати йому земельну ділянку у центрі міста для будівництва гаража: щоб йому там відповіли? Ну, в ліпшому варіанту подивувалися б наївності людини. В гіршому – покрутили б пальцем біля скроні. А у ще гіршому, яка кажуть у нас в таких випадках, «дали б, а тоді б догнали і ще дали!..».
Але от звернувся у міськраду такий собі громадянин Гавриш і йому дали! Ну, точніше виділили в січні 2012 року «ділянку для будівництва індивідуального гаража на прибудинковій території на вул. Жовтневій, 40д площею 0,01 га». Причому територія ця тоді належала УСБУ в Полтавській області і лише у липні того ж року вона була передана у комунальну власність. Виділили, так би мовити, авансом. Звісно, не без сприяння міського голови О.Мамая. А в подальшому її й долучили до території гаражного кооперативу «Козацький курінь».
«Дива!» - вигукне допитливий читач.
Так, може, той товариш Гавриш є видатним героєм-козаком? Може, подвиги якісь небачені здійснив і тим самим покрив себе нев’янучою славою серед козацької громади? Ворогів громив нещадно, постраждав від них страшенно і тепер не може більше їздити на коні, і негайно потребує тепер мати завжди машину під боком?
Ні! Так, хто ж він тоді цей загадковий Гавриш?
«То чи не той це бува тоді Гавриш В.М., який є суддею Апеляційного суду Полтавської області?» - знову вигукне допитливий читач.
І тут він зрештою матиме рацію. Той! І той, до речі, який у липні все того ж 2012-го одержав ще одну земельну ділянку – тепер уже площею 0,1 га і під «індивідуальну житлову забудову» в житловому кооперативі «Дубрава Плюс» в районі вул. Спартака і Яківчанської. Для тих, хто не в курсі, варто зауважити: це район дендропарку - заповідна територія! У цьому кооперативі, до речі, як нам стало відомо, чимало відомих у Полтаві прізвищ… Про деякі з них ми ще плануємо розповісти у наступних публікаціях.
Ось ким і чим вартувало б зайнятися люстраційним комітетам різних рівнів!
Павло Люстраторський-Нехабарчук.
P.S. До речі, а що там УСБУ? Під носом у цієї поважної організації свого часу заграбастали шматок землі, а їм хоч би хни? Уже кілька начальників відтоді змінилося, але чомусь ніхто так і не поцікавився: а як це могло трапитися? Хто винен? Хто має відповісти?
Питань, як бачимо, виникає дуже багато. Але час уже дати на них відповідь. Без цього – землю у Полтаві, як і раніше, роздаватимуть «потрібним людям». А судді, попри новітні гасла про «чесність і відкритість», все же залишаються потрібними для влади. Дуже потрібними! Бо сама влада боїться, що їм самій колись доведеться відповідати, і що потрапить він, чиновник-корупціонер, до того самого судді, якому колись йому одміряв земельки. І за ту земельку той відповідним чином його не покарає. Ось такий виходить у Полтаві «кругообіг» землі, законів і самих суддів…