Created with Sketch.

Колишній очільник Херсонської ОВА Лагута привласнив чуже авто

04.02.2023, 11:05

СБУ повідомила про підозру колишньому голові Херсонської ОВА.

Підозру у шахрайстві та підробленні документів отримав колишній очільник Херсонської обласної адміністрації Геннадій Лагута, який обіймав цю посаду з жовтня 2021 по липень 2022 року.

Один з епізодів, який наразі розслідує українська спецслужба, стосується незаконного заволодіння майном. Зокрема, колишній посадовець привласнив автомобіль, який під час повномасштабного вторгнення йому надали у тимчасове безоплатне користування.

За матеріалами слідства, навесні минулого року чиновник звернувся до місцевої підприємниці з проханням надати йому позашляховик у безоплатне користування «для службових цілей». З патріотичних мотивів, маючи бажання допомогти, жінка погодилася виділити йому транспортний засіб.

Втім у липні посадовець скористався її відсутністю в Україні та вирішив приватизувати автомобіль через приватного нотаріуса. Він отримав від нотаріуса довіреність, яка уповноважила його розпоряджатися даним авто (у тому числі продати, передати в оренду на умовах на свій розсуд).

Далі посадовець «продав» цей автомобіль своєму підлеглому – керівнику патронатної служби Херсонської ОВА, а на наступний день той «перепродав» його своєму керівнику назад.

Наразі на транспортний засіб накладено арешт. У ході експертизи встановлено, що на «нотаріальній довіреності» поставлено підроблений підпис підприємниці.

Читайте також
«Подвійні стандарти»
Політика
Ексначальник сервісного центру МВС не задекларував 3,1 мільйона гривень
Кримінал
Міністр молоді та спорту Матвій Бідний засвітився у піджаку за понад 140 тисяч гривень
Політика
Таємний полковник ДБР
Політика
У деклараціях голови НБУ Андрія Пишного виявлено розбіжності на десятки мільйонів гривень
Політика
Італійські медіа написали, що екcочільник МЗС Кулеба «втік з України» в Польщу
Політика