Created with Sketch.

Коронавірус і українське суспільство – підсумкові рефлексії

20.02.2020, 13:54

Ситуація з коронавірусом в Україні вкотре віддзеркалила реальний стан нашого суспільства.

Зокрема, є кілька основних моментів:

1. Відсутність солідарності в українському суспільстві. Її можна маскувати як завгодно – інформаційна диверсія від ФСБ, інстинкт самозбереження, сприйняття людьми маніпуляцій окремих політиків і ЗМІ тощо. І я навіть переконаний, що певної мірою кожна з цих причин є обґрунтованою.

Проте, питання тут в іншому і байдуже на причини. Це все чітко показує, що в нашому суспільстві немає внутрішньої солідарності, як такої. Тому в випадку потенційного катаклізму, про жодну спільну взаємодію на національному рівні мова навіть не встане – кожний район буде вирішувати проблему самостійно.

2. Повна недовіра громадян до влади взагалі і медицини зокрема. Тут навіть непотрібно щось коментувати, бо кожний, хто стикався з українською медициною знає, що без чималої суми грошей в кишені, сподіватися на неї марно і лишається просто тихо померти вдома;

3. Готовність українців з легкістю вбивати своїх співвітчизників чи спокійно спостерігати, як вони масово гинуть. 

4. Тупість значної частини населення, яка не може вимкнути телевізор і самостійно зробити елементарний аналіз інформації про коронавірус. Тут теж не треба щось особливо коментувати, всі і так розуміють, про що мова, а хто не розуміє, тому і не треба.

Зауважу, що в принципі, все це притаманне не лише сучасним українцям. Впевнений, в решті сучасного світу більшість людей такі ж самі. Звісно, в розвинутих країнах довіра суспільства до влади є більшою, і медицина там на доброму рівні розвитку.

Втім, я не маю ілюзій стосовно того, що в умовній Німеччині чи Франції в випадку справжнього катаклізму, ситуація довго буде залишатися контрольованою і люди будуть масово проявляти солідарність з постраждалими.

А стосовно коронавірусу, то панікувати зайве. Він не є 100% смертельним, а більшість померлих – це люди похилого віку і люди з послабленою імунною системою. Тобто ті, хто і так в зоні ризику при звичайному грипі чи будь-яких інших хворобах.

Молоді і сильні інфіковані одужують самі, без жодних вакцин. Зокрема, станом на зараз – майже 17 000 тих, хто одужали.

І з ситуацією з ізоляцією вірусу на внутрішньому рівні тоталітарний режим Китаю поки що цілком впорюється, так само як і інші країни, куди проникло зараження. Тому насправді ситуація для всього світу і України виглядає не те що не апокаліптично, а навіть не критично.

І якщо б не деякі ЗМІ, які заради рейтингів готові поширювати в маси будь-яку нісенітницю, то реакція в нас на цю епідемію була б такою самою, як свого часу «атипову пневмонію» чи пташиний грип. 

Але навіть такої простої перевірки українське суспільство знову не витримало. З тим і далі живемо всі в одній країні.  

Спеціально для «Останнього Бастіону»

Історик, публіцист. Кандидат історичних наук, фахівець у воєнній історії XX століття. Автор книг «Українські вікінги», «Сталевий шквал. Історія дивізії сімнадцятирічних», «Бойова група "Байєрсдорф"» та інших.

Читайте також
Мовчазні протести в Канаді
Світ
Ірландці Ольстеру протестують проти жорсткого британського карантину
Світ
Міністр Степанов залякує українців початком другої хвилі пандемії коронавірусу
Політика
Найбільша профспілка Болівії закликає владу якнайшвидше провести президентські вибори
Світ
За масовими протестами в Бразилії стоять... українські націоналісти!
Світ
«Карантинні бої» у США: Вісконсин послаблює обмеження, Мічиґан посилює
Світ